آموزش رفع خطای عدم دسترسی در بارگذاری رسانه وردپرس و نمایش تصاویر
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

یکی از بخش های پرکاربرد و بی نظیر وردپرس، بخش رسانه هاست. در این بخش شما این امکان را خواهید داشت که انواع فایل ها با حجم و فرمت گوناگون را بارگذاری کنید و تا حد امکان آنها را مدیریت نمایید. تصاویر یکی از گونه فایل هایی هستند که تقریبا بیشترین امکانات در رسانه ها را دارا می باشند به گونه ای که علاوه بر اعمال تغییرات رو خود فایل، امکان ویرایش تصاویر توسط ویرایشگر مخصوص را خواهید داشت.

یکی از خطاها و مشکلاتی که در این بخش از وردپرس می تواند باعث ایجاد ناراحتی شود، عدم نمایش تصاویر بارگذاری شده در قبل و عدم دسترسی مجاز برای بارگذاری فایل های جدید است.

WordPress Media Image Upload Problem

راه حل این مسأله بسیار آسان بوده و به سرعت می توانیم آن را رفع کنیم. از آنجا که در متن خطا به وضوح ذکر می گردد که امکان نوشتن فایل جدید در پوشه uploads واقع در پوشه wp-content وجود ندارد، بنابراین می دانیم که مشکل از سمت Permission (سطوح دسترسی) پوشه uploads است.

برای حل آن، وارد پوشه wp-content شوید و سطح دسترسی پوشه uploads را روی 755 قرار دهید! همچنین پوشه های داخل آن را نیز بررسی کرده و سطوح دسترسی را تغییر دهید:

  • پوشه ها 755
  • فایل ها 644

بد نیست بدانید که به صورت پیش فرض، این سطح دسترسی برای پوشه ها و فایل های موجود در فایل منیجر اعمال می شوند ولی گاهی اوقات به دلیل خرابی های هاست یا سرور، ریستور کردن یا همان انتقال سایت به هاست جدید یا به هر دلیل دیگری، این سطوح دسترسی تغییر می کنند، و وردپرس دیگر دسترسی مجاز و لازم برای بارگذاری فایل جدید در هاست را نخواهد داشت.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟