وردپرس: اجرای قالب متفاوت برای مرورگر IE6 (اینترنت اکسپلورر 6)
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

با گذشت زمان، سیستم عامل ها و مرورگرها در حال بروز شدن و قدرتمندتر شدن هستند اما با این حال هنوز هم کاربران زیادی هستند که از نسخه های قدیمی تر ویندوز و مرورگرها استفاده می کنند. عمق فاجعه آنجا رخ می دهد که کاربران با مرورگر IE یا همان Internet Explorer به گشت و گذار در اینترنت مشغول می شوند.

این مرورگر به دلیل قدیمی بودنش، توانایی اجرای درست و صحیح قالب های امروزی را ندارد که این امر یکی از مشکلات طراحان است و مدیران وب سایت ها همواره در تلاشند که سایت خود را در هر مرورگر و دستگاهی به خوبی برای کاربرانشان نمایش دهند اما خب به سختی می توانیم یک قالب را برای هر مرورگری سازگار کنیم. یکی از مشکل سازترین این مرورگرها، اینترنت اکسپلورر است. نسخه های 7 و 6 این مرورگر فاجعه ای برای طراحان وب هستند، که البته خالی از لطف نیست که نسخه های جدیدتر این مرورگر هم دردسر ساز هستند.

اما فعلا متهم اصلی و گل سرسبد نسخه های اینترنت اکسپلورر که همان نسخه 6 این مرورگر است را می توانیم توسط یک ترفند ساده، تا حدودی مشکلات آن را رفع کنیم.

در این راه حل مارکت دِومی، قصد داریم یک قالب متفاوتی برای کاربران مرورگر اینترنت اکسپلورر 6 اجرا کنیم و برای مابقی کاربران، همان قالب معمولی فعال در سایت. برای انجام اینکار، ما به یک قالب ساده احتیاج داریم که توانایی اجرای مناسب در مرورگر IE6 را داشته باشد. قالب های پیش فرض وردپرس (مانند گروه قالب های دوهزار و دوازده به بعد که به صورت پیش فرض داخل خود وردپرس پکیج شده اند) این قابلیت را دارند. پس ابتدا مطمئن شوید قالب های پیش فرض وردپرس را داخل پوشه قالب های وردپرستان دارید.

سپس کد زیر را داخل فایل functions.php قالبتان قرار دهید:

add_filter('template', 'devme_deftheme_ie');
add_filter('option_template', 'devme_deftheme_ie');
add_filter('option_stylesheet', 'devme_deftheme_ie');
function devme_deftheme_ie($theme) {
  if(strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE 6') !== false)
  $theme = 'default';
  return $theme;
}

تنظیمات:

  • در خط 6 بجای کلمه default باید نام قالبی را وارد کنید که قصد دارید برای مرورگر IE6 اجرا شود.

پس از قرار دادن کد بالا، سایت شما در تمامی مرورگرها و دستگاه ها به قالب معمولی اجرا خواهد شد اما در مرورگر IE6 با قالب پیش فرض. البته این روش بیشتر مناسب سایت هایی است که از کدهای اضافه ای مانند زمینه دلخواه و … در قالبشان استفاده نکرده باشند.

چون با فعال شدن قالب پیش فرض، طبیعتا کدهای PHP اضافه شده در قالب برای اجرای عناصر حیاتی سایت، برای کاربران نمایش داده نخواهد شد.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟