غیرفعال شدن امکان کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) در iTunes 12 به بالا
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

شاید خیلی از کاربران iTunes و آیفون ها ، مثل من عادت داشتند موزیک ها یا فایل های جدیدی که می خواهند به موبایلشان منتقل کنند، فایل های مورد نظرشان را به راحتی Drag & Drop (کشیدن و رها کردن) می کردند و به سرعت کارهایشان را انجام می دادند.

اما در نسخه های جدید iTunes قابلیت کشیدن و رها کردن غیرفعال شده! پس از کمی جستجو در انجمن پشتیبانی اپل ، دیدم که ظاهرا ترفندهای زیادی معرفی شده اما زمانی که همه آنها را تست کردم، متوجه شدم که هیچ کدام از آنها راه حل خوبی نیستند. در یکی از تاپیک های انجمن اپل ، یک راه حل ارائه شده که ظاهرا خیلی از وب سایت های دیگر آن را برای رفع این مشکل معرفی کردند اما شخصا موفق به چنین کاری نشدم!! 😐

اما نگرا نباشید! اگر هم موفق به فعالسازی Drag & Drop نشدید، هنوز راهی برای انتقال موزیک از لپ تاپ به موبایل از طریق iTunes هست. این روش هم به احتمال زیاد در پی غیرفعال شدن این ویژگی اضافه شده اما همچنان راه حلی برای انتقال دیگر فایل ها مانند ویدیو و کتاب از iTunes یافت نکرده ام!

 

راه حل انتقال موزیک از طریق iTunes

چیزی که به تازگی فهمیدم (البته شاید قبلا هم چنین امکانی وجود داشته اما چون کشیدن و رها کردن فایل ها در اولویت بوده و به دنبال روش های دیگر نرفته بودم از وجود چنین امکانی خبر نداشتم!!) این است که امکان Copy و Paste کردن موزیک وجود دارد. البته آن هم فقط در Playlist ها!

به این صورت که ابتدا موزیک را از لپ تاپ خود کپی کنید ، در برنامه iTunes روی یکی از لیست پخش ها کلیک راست کنید و Paste کنید!

این روش تنها برای موزیک ها جواب خواهد داد. برای مدیریت بهتر هم می توانید یک لیست پخش جدید عمومی ایجاد کنید و موزیک هایتان را از این روش به آیفون خود منتقل کنید. همچنین روش های دیگری که در سایت های خارجی معرفی شده را امتحان کنید شاید شما موفق به فعالسازی این امکان شدید!

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟