وردپرس: کد تابع نمایش چکیده (خلاصه) مطلب
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

چکیده یا خلاصه مطلب در وردپرس، یکی از بخش هایی است که به ما اجازه می دهد خلاصه ای از محتوای مطلب را تعیین کنیم که کاربران ما بتوانند به صورت خلاصه با مطالعه چند خط از یک مطلب، بفهمند آن مطلب درباره چه چیزی توضیح می دهد.

وردپرس به صورت پیش فرض از چکیده مطلب پشتیبانی می کند ولی اگر یک پست تایپ (Post Type) سفارشی ایجاد کرده اید و قابلیت خلاصه مطلب را ندارد، با این مستند قابلیت خلاصه مطلب را به پست تایپ اضافه کنید.

در اکثر قالب های وردپرس، شما می توانید چکیده مطلب را در صفحاتی مانند صفحه خانگی، بایگانی ها، دسته بندی ها و … مشاهده کنید، اما اگر قصد دارید یک قالب جدید طراحی کنید یا قالب فعلی شما از چکیده استفاده نمی کند، می توانید توسط کدی که در این مستند به شما معرفی کرده ایم، قالب خود را با چکیده مطلب آشنا کنید!

برای وارد کردن چکیده برای مطالب، نیازی نیست که در هر مطلب، در کادر چکیده، متن وارد کنید. هر چند شما می توانید به صورت دستی تعیین کنید که چکیده مطلب شما چه چیزی باشد، ولی اگر چکیده مشخصی تعیین نکنید، از ابتدای متن توضیحات مطلب به صورت خودکار یک چکیده ساخته می شود که در سایت توسط کد تابع زیر در سایت نمایش داده می شود.

<?php the_excerpt(); ?>

کد بالا را در فایل هایی که مطلب نمایش داده می شود استفاده کنید. برای مثال فایل هایی مانند index.php و page.php و category.php و single.php و tag.php و … . و همچنین دقت داشته باشید که این تابع را باید در داخل حلقه مطالب while ( have_posts() ) استفاده کنید.

 

با استفاده از کد بالا به راحتی می توانید چکیده مطالب را در صفحات سایت خود به نمایش در آورید. اما اگر قصد داشتید طول این چکیده را کنترل کنید، با استفاده از آموزش این مستند آن را تغییر دهید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟