آموزش حل مشکل کران جاب اسکریپت NextPost Instagram Auto Post & Scheduler
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

اسکریپت NextPost Instagram Auto Post & Scheduler یکی از قدرتمندترین اسکریپت های حال حاضر برای مدیریت همه جانبه ی یک حساب اینستاگرام می باشد. در حالت عادی زمانی که تنها این اسکریپت را نصب و استفاده کنید، به جز تصویر نمی توانید به حساب خود ارسال کنید. البته به گفته طراح این اسکریپت، شما می توانید ویدیو نیز ارسال کنید.

اما به هر حال، مدیریت کامل یک حساب اینستاگرام در این اسکریپت نیازمند ماژول های مختلفی است که در این صفحه از مارکت دِومی برایتان به صورت رایگان قرار داده ایم. از طرف دیگر، ارسال های زمان دار و اکثر ماژول ها نیازمند کران جاب ( Cron Job ) هستند تا بتوانند مطالب و عملیات ها را به خوبی انجام دهند. تنظیم یک کران جاب برای این اسکریپت ضروری است. گاها گزارش رسیده که کران جاب به صورت خودکار تنظیم شده اما اگر با مراجعه به قسمت Cron Job هاست خود متوجه شدید که چیزی ثبت نشده، نیاز است تا به صورت دستی آن را ایجاد و تنظیم کنید. در این مستند از مارکت دِومی نیز همراه ما باشید تا دستورات صحیح کران جاب مخصوص این اسکریپت را به شما آموزش دهیم.

در این اسکریپت بر خلاف اکثر اسکریپت های دیگر که یک فایل php برای کران جاب باید تنظیم شود، در اینجا باید مسیر /cron را تنظیم کنیم. برای این منظور وارد Cron Job هاست خود شوید و دستور زیر را پس از ویرایش به عنوان دستور جدید ثبت کنید.

* * * * * wget --quiet -O /dev/null http://site.ltd/cron

نکات ضروری:

  1. حتما آدرس http://site.ltd را با آدرس سایت خود جایگزین کنید. اگر اسکریپت را در سابدامین نصب کرده اید، آن را مانند http://sub.site.ltd باید وارد نمایید. در هر صورت آدرس سایتتان را باید در این دستور جایگزین کنید. چه در دامین اصلی نصب کرده اید چه در سابدامین، همان آدرس صفحه اصلی اسکریپت را باید در دستور بالا وارد کنید.
  2. اگر سایتتان از HTTPS پشتیبانی می کند، آدرس سایت را به صورت https://site.ltd وارد کنید!
  3. این دستور باید هر 1 دقیقه یکبار اجرا شود. اما اگر هاستینگ شما حداقل 15 دقیقه یکبار به شما اجازه اجرای دستور را می دهد، باز هم می توانید از کران جاب استفاده کنید اما مشکلی که وجود خواهد داشت این است که زمان ارسال پست ها یا فعالیت ماژول ها با تقریبا 15 دقیقه تأخیر انجام خواهد شد.
  4. به هیچ عنوان فراموش نکنید به آخر آدرس سایت خود مانند بالا عبارت cron را اضافه کنید.

 


دستور بالا، دستور اصلی کران جاب در اسکریپت NextPost Instagram می باشد. اما اگر توسط دستور بالا نیز موفق نشدید، از دستور پایین استفاده کنید:

* * * * * wget -- spider -O - http://site.ltd/cron >/dev/null 2>&1

نکات ضروری:

  1. جایگزین کردن آدرس سایت را فراموش نکنید!

 


بسیار مهم :

کاربران عزیز دقت داشته باشید که در دستورات بالا، نمادهای ستاره ( * ) تنها در صورتی باید در متن دستور وارد شوند که بخش کران جاب هاست شما تنظیمات زمان بندی نداشته باشد. اگر مانند تصویر زیر تنظیمات زمان بندی داشتید، مانند زیر دستور را تنظیم کنید:

NextPost CronJob Settings

 


اسکریپت NextPost Instagram تنها به یک دستور کران جاب نیاز دارد که آن هم در این مستند از مارکت دِومی برایتان ذکر کردیم. تمامی ماژول ها و خود اسکریپت برای انجام عملیات ها از این دستور بهره خواهند برد و نیازی به تنظیم دستورات دیگر برای ماژول ها نخواهید داشت.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟