وردپرس: حذف و غیرفعال کردن یک ویژگی پشتیبانی در پست تایپ سفارشی
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

گاهی اوقات زمانی که یک پوسته وردپرس را به صورت آماده نصب و استفاده می کنید، ممکن است چندین پست تایپ ( Post Type ) سفارشی به همراه آن برایتان ایجاد شود. هر پست تایپ در وردپرس از ویژگی های خاصی پشتیبانی می کند؛ مانند: عنوان، ویرایشگر، چکیده مطلب، تصویرشاخص، دیدگاه، بازخورد و … که این ویژگی ها در کد رجیستر کردن (تعریف و افزودن پست تایپ سفارشی به قالب) برای پست تایپ فعال می شوند.

غیرفعال کردن یک یا برخی از این ویژگی های پست تایپ نیازمند ویرایش در کد پست تایپ است اما زمانی که کدنویسی زیاد باشد و احتمال بدهید اینکار باعث خرابی سایت شما خواهد شد، می توانید از راه آسان تری که در این مستند از مارکت دِومی به شما آموزش می دهیم، وارد عمل شوید و یک یا چند عدد از این ویژگی ها را برای یک پست تایپ غیرفعال کنید.

برای اینکار، ابتدا کد زیر را شخصی سازی می کنیم و تغییرات مورد نظرمان را در آن اعمال میکنیم سپس در فایل functions.php قالبمان قرار می دهیم:

add_action( 'init', 'devme_remove_feature_ptype' );
function devme_remove_feature_ptype() {
  remove_post_type_support( 'post', 'excerpt' );
}

تنظیمات:

  • در خط 3 کد بالا، بجای post باید نام پست تایپی که قصد دارید یک ویژگی در آن را حذف کنید وارد نمایید.
  • در خط 3، بجای excerpt باید نام ویژگی که می خواهید در پست تایپ مورد نظر حذف شود را وارد کنید. برای اطلاع از نام ویژگی ها به این لینک مراجعه کنید.

نکات:

  1. شما با این کد می توانید ویژگی هایی را از برگه ها، نوشته ها، یا پست تایپ های سفارشی اضافه شده به همراه قالب را حذف کنید.
  2. برای هر ویژگی که بخواهید حذف کنید، بهتر است یک کد مانند کد بالا را استفاده کنید. برای استفاده چند عدد از کد بالا، می توانید ابتدای نام های آن را مانند کد زیر تغییر دهید. به حرف پیش از کلمه devme در کدها توجه کنید که در هر تکه کد، به ترتیب حروف الفبای انگلیسی یک حرف به جلو رفته ایم تا تداخلی در توابع اضافه شده بوجود نیاید. بعنوان مثال ما در زیر 3 ویژگی را حذف کرده ایم. به ترتیب نامها دقت کنید:
add_action( 'init', 'a_devme_remove_feature_ptype' );
function a_devme_remove_feature_ptype() {
  remove_post_type_support( 'page', 'excerpt' );
}

add_action( 'init', 'b_devme_remove_feature_ptype' );
function b_devme_remove_feature_ptype() {
  remove_post_type_support( 'page', 'title' );
}

add_action( 'init', 'c_devme_remove_feature_ptype' );
function c_devme_remove_feature_ptype() {
  remove_post_type_support( 'page', 'editor' );
}

در هر تکه از کد بالا، دو متن به صورت a_devme_remove_feature_ptype و b_devme_remove_feature_ptype و c_devme_remove_feature_ptype مشاهده می کنید. بدین معنا که نام توابع جدید که اضافه می کنید نباید مانند توابع دیگر باشد. در غیراینصورت با خطا مواجه خواهید شد و سایتتان از دسترس خارج خواهد شد.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟