وردپرس: حذف نام کاربری مدیر سایت از کلس دیدگاه ها
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

در یک قالب وردپرسی ، اگر طراحی قالب به صورت استاندارد انجام شده باشد و فایل نمایش دیدگاه های سایت (توابع اصلی) دستکاری نشده باشد ، زمانی که مدیرسایت یا نویسنده مطلب در بخش دیدگاه های مطلب، دیدگاهی ارسال کند ، در سورس سایت و در حلقه مربوط به دیدگاه این نویسنده ، نام کاربری وی به صورت یک کلس مانند comment-author-devme نوشته خواهد شد.

بسیاری از وبمستران بر مخفی ماندن نام کاربری مدیریت کل سایت وردپرسی تأکید دارند و حتی افزونه های امنیتی چنین کاری را برایتان انجام می دهند، ولی ممکن است حذف این کلس از قلم بیفتد! چرا نام کاربری باید مخفی باشد؟ 

هر چند هکران ماهر خواهند توانست نام کاربری مدیریت اصلی سایت را پیدا کنند ، اما تلاش برای مخفی کردن آن در مکان های مختلف ، باعث بهبود وضعیت امنیتی سایت خواهد شد. چرا؟! زمانی که یک هکر ، نام کاربری مدیر اصلی را داشته باشد ، تنها کاری که باید انجام دهد این است که رمزعبورهای انبوه را برای آن نام کاربری وارد کند و سعی در ورود به پیشخوان و دسترسی غیرمجاز کند! اما زمانی که نام کاربری را نداشته باشد، ابتدا باید زحمت یافتن نام کاربری را بکشد بعد تلاش برای دسترسی به نفوذ به پیشخوان سایت!

نام کاربری مدیر اصلی سایت وردپرسی ، در بخش های اندکی از سایت قابل نمایش است و نمایش آنها غیرقابل پیش بینی است. اما زمانی که مدیر سایت در دیدگاه مطالب به کاربران پاسخ بدهد، نام کاربری وی به همان ترتیبی که در ابتدای این مستند عرض کردیم ، قابل مشاهده خواهد بود و با گرفتن یک سورس ساده از صفحه ادامه مطلب ، نام کاربری وی یافت خواهد شد.

پس کاری که ما باید انجام دهیم ، مخفی کردن این قابلیت است. دقت کنید که اضافه شدن این Class به محدوده نظر مدیر سایت (نویسنده مطلب) هیچ سودی برای استایل دهی ندارد، پس به راحتی می توانیم آن را غیرفعال کنیم.

البته اگر قصد دارید مانند بخش دیدگاه های مارکت Devme ، استایل دیدگاه نویسنده مطلب را تغییر دهید، استفاده از Class کلی .bypostauthor کافی است و با استایل دهی این کلس می توانیم استایل دیدگاه نویسنده مطلب را از دیدگاه های دیگران مجزا کنیم.

 

برای غیرفعال کردن کلس دیدگاه حاوی نام کاربری مدیر سایت ، کد زیر را به فایل functions.php قالبتان اضافه کنید.

function devme_remove_comment_author_class( $classes ) {
    foreach( $classes as $key => $class ) {
        if(strstr($class, "comment-author-")) {
            unset( $classes[$key] );
        }
    }
    return $classes;
}
add_filter( 'comment_class' , 'devme_remove_comment_author_class' );

توجه: این کد نیاز به هیچ تنظیمات خاصی ندارد و به محض اضافه شدن به فایل functions.php ، کلس مدیر اصلی سایت (نویسنده مطلب) در دیدگاه های قبلی و جدید را حذف خواهد کرد.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟