انتقال و ریدایرکت کردن خوراک RSS وردپرس به فیدبرنر (FeedBurner)
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

خوراک RSS یا همان Feed در هر سایتی می تواند یک مزیت فوق العاده باشد که به کاربران سایت اجازه می دهد مطالب سایت را از طریق های دیگر (مانند نرم افزارهای ویندوزی ، پلاگین های مرورگر ، اپلیکیشن های موبایلی و …) دنبال کنند. در وردپرس هم قابلیت RSS به طور پیش فرض وجود دارد و بدون هیچ زحمتی می توانیم از آن استفاده کنیم.

اما خوراک RSS وردپرس در حالت عادی قابل کنترل نیست مگر اینکه توسط افزونه یا کدهای مختلف آن را شخصی سازی کنیم و عناصر دلخواه را در آن کم و زیاد کنیم. ولی در سال 2004 یک سرویس به نام FeedBurner.com آغاز به کار کرد که در سال 2007 توسط گوگل خریداری شد و توسعه آن بیش از پیش تکمیل شد. فیدبرنر این قابلیت را فراهم کرده که خوراک ها (RSS Feed) به صورت متفاوت تری با امکانات بیشتر و شخصی سازی های مختلفی نمایش داده شوند که علاوه بر کارایی قبلی RSS (نمایش آخرین مطالب منتشر شده در سایت) ، امکان مدیریت RSS هم وجود داشته باشد.

Redirect-WordPress-Feed-To-FeedBurner

خوشبختانه در وردپرس هم می توانیم از FeedBurner استفاده کنیم. اما پیش از هر چیز نیاز است که به سرویس فیدبرنر بپیوندید و RSS سایت وردپرسی خود را روی آن سرویس ایجاد کنید. (جهت آموزش ثبت نام در فیدبرنر و استفاده از آن می توانید در گوگل جستجو کنید تا آموزش ها و ترفندهای مختلفی را در خصوص نحوه کار و تنظیمات آن کسب کنید.)

در این مستند، قصد داریم آخرین مرحله جهت تکمیل انتقال خوراک وردپرس به فیدبرنر را خدمت شما ارائه کنیم! پس از انجام تمامی کارهای فیدبرنر ، باید Feed وردپرسی خود را به صفحه خوراک سایت در فیدبرنر منتقل کنیم به طوری که کاربر سعی داشت وارد RSS سایت (به آدرس سایت به صورت site.ltd/feed) شود ، به صفحه خوراک های سایتمان در فیدبرنر ( مثال: feeds.feedburner.com/feedname ) منتقل شود.

برای اینکار ، کد زیر را در فایل .htaccess واقع در محل نصب وردپرس قرار دهید و آدرس فیدبرنر در آن را تغییر دهید.

<IfModule mod_rewrite.c>
 RewriteEngine on
 RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedBurner    [NC]
 RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedValidator [NC]
 RewriteRule ^feed/?([_0-9a-z-]+)?/?$ https://feeds.feedburner.com/feedname [R=302,NC,L]
</IfModule>

تنظیمات:

  • در خط 5 کد بالا ، آدرس فیدبرنر را مشاهده می کنید. شما باید آدرس صفحه خوراک سایتتان در FeedBurner را جایگزین این آدرس کنید تا آدرس خوراک از سایتتان به فیدبرنر ریدایرکت شود.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟