وردپرس: کد ریدایرکت (Redirect) صفحه خطای 404 به صفحه اصلی سایت
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

خطای 404 پس از خطای 500 و 403 از ناخوشایندترین خطاها در وب سایت است. این خطا به این معناست که صفحه فعلی قبلا وجود داشته است اما دیگر موجود نمی باشد. هر چند خوشبختانه تأثیر این خطا در رتبه سایت در گوگل و سئو کاهش یافته اما همچنان برای کاربران که با چنین صفحاتی روبه رو می شوند زیاد مورد پسندشان نیست. یکی از اقداماتی که می توانیم در چنین مواقعی انجام دهیم، طراحی یک صفحه زیبا و کاربر پسند برای خطاهای 404 است اما اقدام دیگر که هم موتور جستجو را راضی نگه می دارد و هم کاربران را (البته تا حدودی)، انتقال صفحات 404 به صفحه اصلی سایت است.

البته در سایت هایی که تعداد خطاهای 404 زیاد است، این کار ایده ی مناسبی نیست. چراکه در اینصورت تعداد زیادی لینک به صفحه اصلی سایت شما ریدایرکت می شوند که مناسب جلوه حرفه ای یک سایت نمی باشد! پیشنهاد مارکت دِومی به اینگونه سایت ها که تعداد زیادی 404 دارند این است که صفحات سفارشی 404 طراحی کنند و داخل آن از بخش هایی مانند “مطالب تصادفی” و “چند لینک به صفحات دیگر” استفاده نمایند و متای هیدر خطای Not Found را از صفحه خطا حذف کنند تا بتوانند به گوگل یک صفحه با محتوای خاص نمایش دهند!

اما در این مستند از مارکت دِومی قصد داریم به شما نحوه ی ریدایرکت خودکار این خطا را به صفحه اصلی آموزش دهیم. برای اینکار، فایل 404.php واقع در پوشه قالبتان را باز کنید. اگر چنین فایلی داخل پوشه قالبتان نیست، یک فایل با همین نام و فرمت ایجاد کنید. (در جایی که فایل functions.php یا header.php قرار دارد . یعنی همان روت پوشه قالب). سپس کد زیر را در ابتدای این فایل قرار دهید:

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

اکنون می توانید یکی از صفحات 404 سایتتان را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا این کد به خوبی کار می کند یا خیر.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟