وردپرس: ساختن صفحه به زودی (در دست تعمیر – Maintenance) بدون افزونه
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

نیاز به تغییرات در سایت همواره ممکن است رخ دهد. برخی از این تغییرات، امکان دارد کمی به طول بینجامد و در این مدت، وب سایت شما با کمی مشکلات برای کاربران نمایش داده شود. یکی از راه حل های این مشکل این است که از حالت تعمیر استفاده نماییم.

این حالت که به Maintenance معروف است، این اجازه را به ما میدهد تا وب سایت را از دسترس کاربران خارج نماییم اما همچنان افرادی که وارد حساب کاربری خود شده اند، یا در برخی مواقع تنها مدیران سایت، بتوانند به سایت دسترسی داشته باشند تا بتوانند تغییراتی که در سایت انجام می دهند را بررسی کنند.

در وردپرس برای داشتن این حالت چندین افزونه رایگان و پرمیوم وجود دارد اما زمانی که می توانیم توسط کدها اینکار را انجام دهیم، نیازی به نصب افزونه ها نیست. در این مستند از مارکت دِومی همراه ما باشید.

برای اینکار، کد زیر را در فایل functions.php قالبتان قرار دهید.

function devme_maintenance_mode(){
    if(!current_user_can('edit_themes') || !is_user_logged_in()){
        wp_die('<h1 style="color:red">در حال تعمیرات سایت هستیم</h1><br />لطفا یک ساعت دیگر باز گردید. در حال انجام برخی تغییرات هستیم.');
    }
}
add_action('get_header', 'devme_maintenance_mode');

شخصی سازی:

  • در خط 3 می توانید متنی که در حالت تعمیر به کاربران نمایش داده می شود را وارد نمایید.

نکته مهم:

با قرار دادن این کد، حالت تعمیر به سرعت فعال خواهد شد و سایتتان از دسترس کاربران مهمان خارج خواهد شد. لذا ابتدا مطمئن شوید که وارد حساب کاربری خود شده اید. و در نهایت برای غیرفعال کردن حالت تعمیر، کافیست این کد را از فایل functions.php قالبتان حذف نمایید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟