کد و افزونه افزایش محدودیت حجم قابل آپلود رسانه در وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

در وردپرس، به صورت پیش فرض و البته توسط هاستینگ یا سرور، محدودیتی در بخش بارگذاری رسانه وجود دارد. این محدودیت عموما 2 مگابایت، 4 مگابایت یا 8 مگابایت می باشد. این محدودیت حجم فایل در رسانه وردپرس، تا زمانی که تنها بخواهیم تصاویر را در رسانه بارگذاری نماییم مشکل ساز نخواهد بود اما زمانی که قصد داشته باشیم یک فایل فشرده، نرم افزار یا ویدیو با حجم بالاتر در رسانه وردپرسمان آپلود کنیم، با خطاهایی مواجه خواهیم شد که در چنین حالتی می بایست مستقیما از طریق فایل منیجر هاستمان، فایل را بارگذاری کنیم.

WordPress Upload Limitation

اما در این مستند از مارکت دِومی قصد داریم کدها و افزونه هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده یکی از آنها بتوانید این محدودیت را شخصی سازی نموده و حجم مورد نظر خود را وارد کنید.

 


1 . از طریق فایل Functions.php قالب وردپرس

روش اول، قرار دادن کد تغییر محدودیت در فایل functions.php قالب سایت است. این فایل مذکور توانایی بالایی در اجرای فرامین مختلف در سرتاسر وردپرس دارد که امکان مدیریت سایت و حتی پیشخوان مدیریت را فراهم می کند. بنابراین می توانیم کد زیر را در انتهای این فایل قرار دهیم:

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

تنظیمات:

  • در خط 1 و 2 بجای عدد 64 می توانید حجم مورد نظر برای بخش رسانه ها را به مگابایت وارد نمایید.

 


2 . از طریق فایل php.ini

فایل php.ini در واقع اصلی ترین فایل برای اعمال این تغییر است. فایل php.ini در حالت عادی در دسترس کاربران هاست های اشتراکی قرار ندارد اما اگر توسط نرم افزارهای شبیه ساز سرور مانند XAMPP یا امثال آن وردپرستان را نصب کرده اید، و یا در حالت کلی به این فایل دسترسی دارید، کد زیر را در این فایل پیدا کرده و مقدار آن را تغییر دهید. مثال:

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

توجه:

هر یک از این خط ها ممکن است در محدوده ای از فایل php.ini قرار داشته باشد، لذا جستجوی آن در محتویات فایل مذکور، بهترین راه برای یافتن آنهاست.

 


3 . از طریق فایل .htaccess

فایل .htaccess از دیگر فایل های تأثیر گذار بر روی کل سایت ماست. در این فایل عموما دستورات کلی و ضروری سایت قرار می گیرد. اما در خصوص وردپرس ما می توانیم افزایش محدودیت حجم قابل بارگذاری در رسانه وردپرس را توسط این فایل انجام دهیم. شما می توانید کد زیر را در انتهای فایل مذکور قرار دهید:

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

 


4 . افزونه Increase Max Upload Filesize

افزونه Increase Max Upload Filesize این امکان را به شما می دهد که به صورت قطعی ، محدودیت حجمی فایل را در رسانه وردپرستان تغییر دهید.

پس از فعالسازی این افزونه، در فهرست سمت راست پیشخوان خود یک بخش برای تنظیمات این افزونه خواهید یافت. در صفحه تنظیمات این افزونه، شما باید مقدار حجم مورد نیازتان را به بایت وارد کنید.

برای مثال 250 مگابایت ، 262144000 بایت است.

 


5 . تماس با هاستینگ

معمولا یکی از این 4 روش قبل به شما اجازه تغییر میزان حجم قابل آپلود در رسانه را خواهد داد. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید این کار را انجام دهید، با هاستینگ خود در تماس باشید و از آنها بخواهید این میزان را برای شما افزایش دهند.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟