وردپرس: کد دریافت و نمایش اطلاعات حساب یک کاربر به خودش
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

در وردپرس این امکان وجود دارد که به کاربران اجازه دهیم در سایتمان عضو شوند. در پی آن باید بدانیم که هر کاربر یک پروفایل مخصوص به خود را دارد که می تواند اطلاعات مربوط به خودش را به صورت شخصی وارد کند. پروفایل کاربران در حالت عادی در پیشخوان به آنها نمایش داده می شود و می توانند اطلاعات خود را از پیشخوان مدیریت کنند.

اما ساختن یک صفحه مخصوص در سایت برای پروفایل کاربران می تواند باعث حرفه ای تر شدن سایتمان شود. در حال حاضر در این مستند تنها قصد داریم نحوه دریافت و نمایش اطلاعات یک کاربر در یک صفحه را برایتان شرح دهیم اما در مستندات آینده ، سعی خواهیم کرد نحوه ساختن فرم های عضویت و ورود و ویرایش پروفایل (همانند مارکت Devme) را به شما آموزش دهیم.

 

برای شروع این کار ، ابتدا یک فایل PHP در پوشه قالبتان ایجاد کنید و آن را به عنوان یک قالب برگه تعیین نمایید. سپس یک برگه ایجاد کرده و ادامه آموزش را دنبال کنید. (اگر اطلاعی از این کار ندارید ، آموزش ساختن قالب برگه در مارکت Devme را دنبال کنید.)

 

سپس کد زیر را در فایل PHP جدیدی که ایجاد کرده اید قرار دهید:

<?php global $current_user;
   get_currentuserinfo();
   echo 'نام کاربری: ' . $current_user->user_login . "\n";
   echo 'ایمیل شما: ' . $current_user->user_email . "\n";
   echo 'نام شما: ' . $current_user->user_firstname . "\n";
   echo 'نام خانوادگی شما: ' . $current_user->user_lastname . "\n";
   echo 'نام نمایش شما: ' . $current_user->display_name . "\n";
   echo 'شناسه: ' . $current_user->ID . "\n";
?>

در کد بالا همانطور که مشاهده می کنید، عناوین قسمت ها پارسی است و به راحتی می توانید تشخیص دهید هر خط ، چه اطلاعاتی از کاربر دریافت و نمایش می دهد.

نکته مهم : این کد تنها اطلاعات کاربران وارد شده را به آنها نشان می دهد. شما نمی توانید توسط این کد ، به طور ثابت تعیین کنید که اطلاعات چه کاربری دریافت و نمایش داده شود.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟