آموزش نحوه رفع خطای Parse Syntax Error در وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

در وردپرس ممکن است با خطاهای متعددی مواجه شوید. به مرور زمان با افزایش تعداد افزونه ها، کدهای استفاده شده در قالب و … این خطاها برایتان نمایش داده می شوند که ممکن است شما را سردرگم سازند.

یکی از این خطاها ، خطای Parse Error: Syntax Error unexpected است. زمانی که در یکی از کدها، نحوه نگارش صحیح کدها را رعایت نکنید، این خطا را دریافت خواهید کرد.

مانند زمانی که شما برای ایجاد یک لیست نقطه ای از <li> استفاده می کنید، باید حتما در یک مکانی آن را با </li> ببندید! در غیر اینصورت صفحه شما به هم ریخته خواهد بود. در خصوص توابع استفاده شده در فایل functions.php قالب نیز به همین صورت. با این تفاوت که در صورت وجود یک اشکال در کدهای این فایل، سایت شما را از دسترس خارج خواهد کرد.

نحوه یافتن مشکل در کدها، در داخل متن خطا به وضوح نمایش داده خواهد شد. این اطلاعات شامل نوع کدی که به اشتباه وارد شده و مسیر فایل و خطی که آن کد در آن قرار گرفته به شما نمایش داده خواهد شد. به تصویر زیر دقت کنید.

WordPress Syntax Parse Error

برای مثال در خطایی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در فایل functions.php قالب مثال ما، در خط 230، از $end استفاده شده که طبق قواعد کدنویسی، چنین دستوری مجاز به استفاده نیست و ما باید از دستورات و قواعد درست استفاده کنیم.

این خطاها معمولا به یک شکل نیستند و ممکن است در هر فایل و در هر خطی رخ دهند، پس نمی توان یک آموزش دقیق و قطعی برای تمامی خطاهای Syntax Error ارائه کرد! تنها راه حل برای رفع چنین مشکلاتی عبارتند از:

  1. حذف صحیح و کامل قطعه کدی که خطا برای آن دریافت شده است.
  2. اصلاح کد نادرست بر اساس یافتن کدهای مشابه در اینترنت.

در صورت مواجه شدن با چنین خطایی، ابتدا فایلی که در متن خطا معرفی شده را باز کنید. برای سهولت در یافتن خط کدها، به شما توصیه می کنیم از نرم افزار NotePad++ استفاده کنید. چرا که در این نرم افزار علاوه بر نمایش خط ها، کدها را بر اساس نوع و ماهیت آنها به صورت رنگی نمایش می دهد که می توانید کدهایتان را بهتر مدیریت کنید.

پس از یافتن خط ، سعی کنید بخشی از کد را در اینترنت جستجو کنید تا کد مشابه آن را پیدا کنید، سپس کدهای یافت شده در وب سایت ها را با کد موجود در فایل قالبتان مقایسه کنید و مشکل را یافته و رفع کنید.

یا در صورتی که موفق به چنین کاری نشدید و اگر این کد از قبل در قالب موجود نبوده و توسط خودتان اضافه شده، می توانید آن را حذف کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟