آموزش نحوه رفع خطای 404 در ادامه مطلب وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قدرتمند است. در عین حال بسیار حساس! به گونه ای که اگر یک تغییر نادرستی در آن انجام شود، ممکن است سایتتان از دسترس خارج شود و کارایی مورد نظر را نداشته باشد. برخی از این نتیجه های خرابکاری، خطاهای گوناگون است که گاهی اوقات به طور کامل یک صفحه خطا جایگزین محتوای سایتتان می شود که علاوه بر آزار کاربران، اگر در آن لحظه ربات های گوگل به سایت شما آمده باشند و با خطا مواجه شوند، کارتان تقریبا تمام است!

یکی از این خطاها، خطای 404 است. به گفته خیلی از وبمستران، این خطا برای سایت ما در برابر گوگل، مانند حکم اعدام است و افزایش تعداد این خطا در سایت، به سرعت باعث کاهش رتبه سایت ما در نتایج جستجو خواهد شد. پس همواره سعی داشته باشید صفحاتی حاوی خطای 404 نداشته باشید. ایجاد یک صفحه با خطای 404 بسیار آسان است ولی رفع کردن آن در سرویس وبمستر گوگل، کمی سخت و نیازمند صرف وقت دارد.

ویرایش : به تازگی تأثیر خطای 404 در رتبه سایت در گوگل کاهش یافته است اما همچنان رفع این خطاها برای حفظ کاربران سایت می تواند مفید باشد.

WordPress 404 Error

اما گاهی اوقات این خطا ناخواسته است و آن زمان قضیه جدی تر می شود که ادامه مطلب های ما با خطای 404 مواجه می شوند! به طور حتم قبلا یا در آینده با چنین مشکلی مواجه خواهید شد که پس از انجام یک تغییر، تمامی ادامه مطلب های شما از دسترس خارج خواهند شد. اما راه حل آن از آن چیزی که فکرش را می کنید راحت تر است.

چرا این اتفاق می افتد؟

  1. یا فایل .htaccess سایتتان دچار مشکل یا خرابی شده
  2. یا جداول مربوط به دیتابیس وردپرستان دچار تغییر شده که این تغییرات نادرست هستند

 


راه حل چیست؟

سریع ترین و بهترین راه حل برای رفع این مشکل این است که به “ پیشخوان > تنظیمات > پیوندیکتا ” بروید و بدون ایجاد تغییرات در گزینه های آن، تنظیمات را ذخیره کنید!

با انجام اینکار، اگر فایل .htaccess دچار مشکل شده باشد، بازنویسی و اصلاح خواهد شد. و اگر مشکل مربوط به جداول دیتابیس باشد، تعمیر خواهد شد.

در 98 درصد مواقع اینکار مشکل خطای 404 در ادامه مطلب ها را رفع خواهد کرد. ولی اگر مشکلتان همچنان پابرجا بود، در تنظیمات پیوندیکتا، ابتدا ساختار پیوندها را روی “پیش فرض” (یعنی ساختار http://site.ltd/?p=123 ) قرار دهید و ادامه مطلب را بررسی کنید. اگر سایتتان با پیوندیکتای پیش فرض بدون مشکل باز می شود، مشکل را حل کرده اید. ولی ضروری است که پیوندیکتای سایت را دقیقا به همان حالت قبلی بازگردانید. چرا که اگر مطالب سایتتان با آن پیوندیکتا در گوگل ایندکس شده باشند، با تغییر پیوندیکتا، آدرس های قبلی ممکن است دچار خطای دائمی 404 شوند و برای رفع آن باید روزها وقت صرف کنید تا آنها را از گوگل حذف کنید.

اگر بازهم موفق به رفع مشکل نشدید، در دیدگاه همین مستند با ما در تماس باشید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟