وردپرس: نمایش کلمه جستجو شده در گوگل به کاربر ورودی در سایت
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

گوگل از معتبرترین و شناخته شده ترین موتورهای جستجو است. این وب سایت به ما این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن، مطالبی که می خواهیم را پیدا کنیم. گوگل تقریبا تمامی وب سایت ها و وبلاگ هایی که اجازه ایندکس شدن را به آن داده باشند را در خود ثبت می کند و کاربران می توانند با جستجو، صفحات وبلاگ یا وب سایت شما را پیدا کنند.

یکی از راه هایی که می توانید در وب سایت خود تنوع ایجاد کنیم این است که کلماتی که کاربران در گوگل جستجو کرده اند و توسط آن وارد یکی از صفحات سایت ما شده اند را به آنها نمایش دهیم! در وردپرس این کار امکان پذیر است و توسط این مستند از مارکت دِومی می توانید چنین بخشی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

کد زیر به راحتی توانایی دریافت کلمات جستجو شده در گوگل را دارد. اما دقت داشته باشید که این کد زمانی کار خواهد کرد که کاربران به صورت مستقیم روی لینک نتیجه جستجو در گوگل کلیک کرده باشند. یا به هر طریقی اگر مرورگر کاربر نتواند کلمات جستجو شده توسط کاربر را شناسایی کند، این کد قادر به فعالیت نخواهد بود. اما در آزمایشات مارکت دِومی این کد در اکثر مواقع موفق به شناسایی کلمات جستجو شده بوده است.

این کد را در مکانی از قالب خود استفاده کنید که در تمامی صفحات نمایش داده شود. برای مثال بهترین فایل ، فایل header.php است. چرا که در تمامی صفحات اعمال می شود. دلیل انتخاب این فایل این است که نتایج جستجو همواره برای صفحات ادامه مطلب یا برگه های شما نخواهد بود! در گوگل امکان اینکه هر صفحه ای از سایتتان در نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرد هست.

<?php
  $refer = $_SERVER["HTTP_REFERER"];
  if (strpos($refer, "google")) {
  $refer_string = parse_url($refer, PHP_URL_QUERY);
  parse_str($refer_string, $vars);
  $search_terms = $vars['q'];
  echo 'کاربر گوگل خوش آمدید! شما با جستجوی عبارت ';
  echo $search_terms;
  echo ' به این صفحه آمده اید';
};
?>

کمی هم با استفاده از CSS می توانید خروجی این کد را زیباتر کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟