آموزش ساختن دیتابیس MySQL در هاست cPanel
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

یکی از امکاناتی که تمامی هاست ها در اختیار ما قرار می دهند ، دیتابیس MySQL است. با استفاده از این امکان می توانیم یک دیتابیس ایجاد کنیم و اسکریپت هایمان را با استفاده از آنها نصب کنیم. در اینصورت اسکریپت توانایی ذخیره سازی اطلاعات را بر روی دیتابیس دارند.

ابتدا در پنل هاست خود گزینه MySQL Database را پیدا کنید و وارد آن شوید. در صفحه این گزینه شما توانایی ایجاد دیتابیس ، ایجاد یوزر دیتابیس و مدیریت آنها را خواهید داشت .

 

ساختن یک دیتابیس جدید

در صفحه MySQL Database شما به راحتی تنها با وارد کردن یک نام ، می توانید یک “دیتابیس” ایجاد کنید. اما با ساختن این دیتابیس ، شما نمی توانید از آن استفاده کنید و باید مراحل بعدی را نیز طی کنید.

 

ساختن یوزر دیتابیس

یوزر دیتابیس برای نصب هر اسکریپتی نیاز است. در همان صفحه MySQL Database بخش Add New User را با اطلاعات دلخواه خود در فیلدهای تصویر زیر کامل کنید و یک User بسازید:

 

اتصال دیتابیس و یوزر

پس از ساختن یک “نام دیتابیس” و یک “یوزر دیتابیس” می بایست این دو را به هم متصل کنیم. در قسمت Add User To Database توسط فیلد بازشو باید یوزر و دیتابیسی که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و کلید Add را بزنید.

پس از کلیک روی کلید Add شما یک تصویر مانند زیر خواهید داشت که باید دسترسی ها و مجوزهای این دیتابیس را تعیین کنید. ممکن است برخی از این مجوزها روی کارایی اسکریپت شما تاثیر بگذارد و در صورت غیرفعال بودن آنها ، دسترسی اسکریپت برای انجام برخی تغییرات روی دیتابیس را مسدود می کند. معمولا به دیتابیس ها تمامی مجوزها را می دهند (یعنی تمامی گزینه ها را تیک میزنند).

اکنون شما موفق شدید یک دیتابیس و یوزر ایجاد کنید و آنها را به هم متصل نمایید. پس از انجام این عملیات شما می توانید اسکریپت خود را با این دیتابیس نصب کنید.

 

نکته مهم: دقت داشته باشید برای هر اسکریپت ، باید یک دیتابیس جدید ایجاد کنید. برخی از اسکریپت ها ممکن است پسوند جداول را شخصی سازی کنند تا با دیگر جدول های دیتابیس تداخل نداشته باشد اما ممکن است گاهی اوقات جدول های دو اسکریپت نصب شده با یک دیتابیس مشابه بوده و باعث مختل شدن فعالیت هر دو اسکریپت شود.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟