وردپرس: نحوه افزودن قالب برگه جدید به سایت
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

برگه ها در وردپرس نقش پر رنگی دارند و کم کم دارند گسترده تر و پیشرفته تر می شوند، اما نه تا زمانی که یک طراح قالب تصمیم نگیرد برگه های سایتتان را توسعه دهد! در برخی قالب ها زمانی که قصد دارید یک برگه جدید در پیشخوان ایجاد کنید ، این امکان را دارید که از میان چندین حالت برگه ، یکی را برای برگه جدیدتان انتخاب کنید.

برای مثال طراحان ممکن است چندین حالت برای یک برگه در نظر بگیرند مانند تمام عرض ، بدون پابرگ و سربرگ ، همراه با سایدبار و … که بتوانید برگه هایتان را بهتر شخصی سازی کنید. ولی داستان آنجا جالب می شود که برخی از قالب های برگه ها ، برای نمایش محتوای دلخواه شما ساخته نشده اند ، بلکه کارایی خاص و ویژه ای انجام می دهند. مثل یک صفحه عضویت و ورود ، یا پروفایل کاربر که نمونه این کار را می توانید در مارکت Devme مشاهده کنید.

پس بدین ترتیب این امکان وجود دارد که علاوه بر داشتن برگه ها با محتوای سفارشی ، برگه هایی هم داشته باشیم که نیازی به هیچ محتوایی ندارند و کدهای PHP داخل قالب برگه ، آنها را از حالت برگه خارج می کند.

مجددا تصور کنید که یک کد PHP داخل اینترنت پیدا کرده اید که می توانید توسط آن ، یک اسلایدر حرفه ای داشته باشید. یا یک کد PHP برای فرم تماس با ما که قصد دارید از آن استفاده کنید. در اینصورت یکی از بهترین راه ها این است که فایل PHP اصلی آن را به عنوان یک قالب برگه به وردپرس معرفی کنیم و در هنگام ایجاد برگه ، قالب برگه دلخواه جدید را انتخاب و به راحتی با آدرس سفارشی به کاربران سایتمان عرضه کنیم.

برای معرفی یک فایل PHP به عنوان قالب برگه ، ابتدا باید فایل مورد نظر را در پوشه قالب فعلی قرار دهیم.

سپس فایل PHP را باز کرده و کد زیر را در ابتدای فایل قرار دهیم:

<?php
/*
Template Name: Test Page
*/
?>

اطلاعات درباره کد:

  • شما با این کد می توانید نام های مختلفی برای قالب برگه هایتان انتخاب کنید. در کد بالا ، نام قالب برگه جدید ما Test Page است که شما هر نام دیگری که بخواهید می توانید بجای آن وارد کنید.
  • پس از قرار دادن این کد و تغییر نام قالب ، به “افزودن برگه” یا “ویرایش برگه” مراجعه کنید و از سایدبار سمت چپ صفحه ، قالب سفارشی خود را انتخاب کنید. سپس یک برگه با این قالب جدید بسازید و آن را مشاهده کنید!
  • شما می توانید در این فایل PHP هر کدی که بخواهید را قرار دهید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟