وردپرس: افزودن پشتیبانی از چکیده (خلاصه) مطلب به پست تایپ سفارشی
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

در یکی از مستندات قبلی مارکت دِومی، نحوه افزودن پشتیبانی برگه ها از چکیده مطلب در وردپرس را به شما آموزش دادیم. اکنون در این مستند می خواهیم نحوه پشتیبانی پست تایپ های سفارشی ( Custom Post Type ) از چکیده مطلب (خلاصه مطلب) را آموزش دهیم.

اگر نحوه استفاده از چکیده مطلب و نمایش آن را نمی دانید، با استفاده از آموزش موجود در این مستند می توانید نحوه استفاده آن را یاد بگیرید و اگر قصد دارید طول چکیده مطالب را به صورت سفارشی کنترل کنید، با استفاده از این مستند می توانید اینکار را انجام دهید.

اگر به اولین لینک معرفی شده مراجعه کرده باشید، فهمیده اید که کد مورد استفاده در آن به چه صورتی بوده است و برای افزودن چکیده مطلب به پست تایپ های سفارشی نیز از همان کد استفاده می کنیم. با این تفاوت که بجای پست تایپ page باید نام پست تایپ (شناسه متنی تعریف شده) را وارد کنیم.

اولین راه این است که به راحتی با قرار دادن کد زیر در فایل functions.php قالب و تعریف نام پست تایپ در این کد، چکیده مطلب را به پست تایپ سفارشی مورد نظرمان اضافه کنیم:

function devme_ptype_excerpt() {
  add_post_type_support('custom_posttype', array('excerpt'));
}
add_action('init', 'devme_ptype_excerpt');

در کد بالا باید بجای custom_posttype نام پست تایپ را جایگزین کنید.

 

دومین راه برای اینکار این است که کد مخصوص تعریف پست تایپ سفارشی را پیدا کرده و خط زیر را در آن پیدا کرده و مقدار excerpt را در آن تعریف کنید. مثال:

'supports'              => array( 'title', 'editor', 'excerpt','thumbnail', 'comments', ),

خط بالا در کد رجیستر کردن یک پست تایپ سفارشی قرار می گیرد که همانطور که در این خط مشاهده می کنید، ما علاوه بر چکیده مطلب، عنوان، ویرایشگر، تصویر شاخص و دیدگاه را نیز برای پست تایپ سفارشی خود اضافه کرده ایم.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟