وردپرس: افزودن شورتکد دلخواه و سفارشی جدید به سایت در 2 مرحله
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

یکی از امکاناتی که وردپرس به ما ارائه کرده ، استفاده از شورتکدها است. شورتکدها توانایی این را دارند که محتوای زیادی را در خود جای دهند و ما تنها توسط یک پارامتر کوچک ، در هر جا که خواستیم به آن محتوا دسترسی داشته باشیم و خروجی ارائه کنیم.

برای مثال چندین بخش ثابت یا تبلیغات نیاز داریم که به صورت دستی باید در متن مطالبمان قرار دهیم. در ابتدا وارد کردن کدهای PHP داخل توضیحات مطلب (هنگام نوشتن در ادیتور وردپرس) امکان پذیر نیست . فرض کنید این بخش ثابت مورد نظر ، معرفی کانال تلگرام سایت به کاربران است که به صورت یک محدوده استایل دهی شده قصد دارید در مطالب نمایش دهیم. راه ساده این کار قرار دادن آن کد در فایل های قالب است اما شاید تنها بخواهیم در چند مطلب نمایش دهیم یا به صورت دستی اینکار را انجام دهیم.

بدین ترتیب می توانیم ابتدا یک شورتکد برای محتوای ثابتمان ایجاد کنیم و از آن در هر جا که خواستیم استفاده کنیم.

1 . ساختن شورتکد و تعیین محتوای مربوط به آن

اولین کار ، ساختن یک شورتکد جدید و تعیین محتوای خروجی شورتکد است. کد زیر را در فایل functions.php قالبتان قرار دهید و آن را شخصی سازی کنید:

function devme_weblink( $atts ) {
 return '<a href="https://devme.ir">مارکت دِومی</a>';
}
add_shortcode( 'devmelink', 'devme_weblink' );

نکته مهم : برای داشتن چند شورتکد ، نیاز است که برای هر شورتکد جدید، یک کد مانند بالا تعریف کنید و آن را شخصی سازی کنید.

تنظیمات:

  • در خط 1 و 4 بجای عبارت devme_weblink باید یک نام تابع دلخواه و خاص انتخاب کنید. این نام تابع نباید در تابع دیگری استفاده شده باشد.
  • در خط 2 یک لینک تعریف کرده ایم که این لینک خروجی ما برای شورتکد است.
  • در خط 4 عبارت devmelink که تعریف کرده ایم، همان شورتکد ما هست که باید از آن در ابزارک یا توضیحات مطلب هنگام نوشتن آنها استفاده کنیم.

 

2 . استفاده از شورتکد جدید

شورتکد جدید هم باید مانند دیگر شورتکدها استفاده شود. در کد مرحله قبل ما یک شورتکد به نام devmelink ایجاد کرده ایم که برای استفاده از آن در توضیحات مطلب یا ابزارک ها ، باید به صورت [devmelink] از آن استفاده کنیم.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟