وردپرس: افزودن شمارنده تعداد کاراکترهای جعبه چکیده مطلب
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

در هنگام افزودن مطلب جدید یا ویرایش مطالب، یک جعبه تحت عنوان “چکیده” مشاهده می کنید. در این فیلد متنی (Textarea) شما می توانید چند کلمه به صورت خلاصه مطلب وارد کنید و توسط توابع مخصوص ، آن متن را در سایت خود به نمایش درآورید. مانند وبسایت های خبری که چکیده ای از متن خبر را به صورت مشخص در ادامه مطلب یا صفحات اصلی سایت خود نمایش می دهند، چکیده در وردپرس نیز به این منظور استفاده می شود.

اما فیلد ورودی چکیده در پیشخوان وردپرس، تنها یک محدوده متنی ساده است و شما نمی دانید متنی که وارد کرده اید چند کاراکتر است. با توجه به اینکه در توابع نمایش چکیده در قالب های وردپرسی، لزوما تعداد کاراکترهای مشخصی باید تعیین شود، لذا دانستن اینکه چه تعداد کاراکتر بعنوان چکیده وارد کرده اید می تواند در نمایش بهتر چکیده سایتتان به شما کمک کند.

برای این منظور، کد زیر را در فایل functions.php قالبتان قرار دهید:

function devme_excerpt_count_js(){
      echo '<script>jQuery(document).ready(function(){
jQuery("#postexcerpt .handlediv").after("<div style=\"position:absolute;top:0px;right:5px;color:#666;\"><small>طول خلاصه: </small><input type=\"text\" value=\"0\" maxlength=\"3\" size=\"3\" id=\"excerpt_counter\" readonly=\"\" style=\"background:#fff;\"> <small>کاراکتر</small></div>");
     jQuery("#excerpt_counter").val(jQuery("#excerpt").val().length);
     jQuery("#excerpt").keyup( function() {
     jQuery("#excerpt_counter").val(jQuery("#excerpt").val().length);
   });
});</script>';
}
add_action( 'admin_head-post.php', 'devme_excerpt_count_js');
add_action( 'admin_head-post-new.php', 'devme_excerpt_count_js');

این کد در کنار فیلد ورودی چکیده، یک شمارنده توسط جاوا اسکریپت ایجاد خواهد کرد و تعداد کاراکترهای وارد شده در آن فیلد را برای شما به صورت آنی خواهد شمرد.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟