اجرای محتویات فایل PHP در فایل دیگر در قالب وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

در طراحی قالب وردپرس، همیشه باید حجم کدنویسی های یک فایل را کاهش دهیم. برای مثال در یک قالب وردپرسی، ما یک فایل خواهیم داشت به نام header.php که با استفاده از دستور get_header() می توانیم محتویات آن را در فایل های دیگر مانند index.php یا page.php و … اجرا کنیم به صورتی که نیازی نیست برای هر فایل، کدهای مربوط به سربرگ را تکرار کنیم.

برخی از فایل ها در وردپرس به طور پیش فرض می توانیم با استفاده از دستوراتی مانند get_header() یا get_footer() و … دریافت کنیم. اما گاهی اوقات نیاز می شود تا یک بخش ثابت در قالب را که قصد داریم در مکانی دلخواه در قالب نمایش دهیم، وارد قالب کنیم. ابتدایی ترین راه این است که کد مورد نظر را در فایل ها و مکان هایی که قصد داریم قرار دهیم ولی اینکار از نظر زمان به صرفه نیست . چرا که هم در زمان افزودن کد و هم ویرایش آن، می بایست تمامی فایل هایی که کد درون آن قرار دارد را ویرایش کنیم.

پس در نتیجه باید برای کدهایی که قرار است در فایل های متعددی استفاده شود، یک فایل PHP مجزا ایجاد کنیم و آن فایل را توسط یک تابع کوچک در مکان های قالب معرفی کنیم. مانند کدهای تبلیغات یا یک بخش ثابت برای قالب!

برای اینکار ابتدا یک فایل در پوشه قالبتان ایجاد کنید. مهم نیست که این فایل در روت قالب قرار داشته باشد یا در پوشه های اضافه. تنها مهم این است که فرمت این فایل php باشد. شما می توانید نام این فایل جدید را به صورت example.php (یعنی نام پیوسته) یا به صورت example-file.php (یعنی یک فایل با نام دوتکه ای جدا شده با خط تیره) ایجاد کنید.


فایل جدید با نام یک تکه ای در روت پوشه قالب

در صورتی که فایل ایجاد شده در روت پوشه قالب (جایی که index.php و single.php و… قرار دارند) ایجاد شده، از کد زیر استفاده کرده و نام فایلتان را در آن وارد کنید. کد زیر تنها برای فایل های با نام یک تکه (بدون خط تیره) است.

<?php get_template_part( 'example' ); ?>

در کد بالا فرض شده ما فایلی به نام example.php ایجاد کرده ایم که در روت پوشه قالب وجود دارد.


فایل جدید با نام دو تکه ای در روت پوشه قالب

اگر نام فایل جدیدتان دو تکه است (یعنی در نام فایل از خط تیره استفاده کرده باشید) باید از کد زیر استفاده کنید:

<?php get_template_part( 'example', 'file' ); ?>

در کد بالا فرض شده که ما فایلی به نام example-file.php ایجاد کرده ایم که در روت پوشه قالب وجود دارد.


فایل جدید با نام یک تکه ای در پوشه اضافه

اگر داخل پوشه قالبتان، یک پوشه اضافه ایجاد کردید و فایل جدید را درون آن ساخته اید، باید از کد زیر استفاده کنید:

<?php get_template_part('folder/example'); ?>

در کد بالا فرض شده که ما یک پوشه به نام folder در پوشه قالب ایجاد کردیم و فایل جدید را به نام example.php درون آن ساخته ایم.


فایل جدید با نام دو تکه ای در پوشه اضافه

اگر هم فایل جدید را در یک پوشه اضافه ساخته اید و نام آن را دو تکه ای انتخاب کرده اید باید از این کد استفاده کنید:

<?php get_template_part( 'folder/example', 'file' ); ?>

در این کد هم فرض کردیم یک پوشه جدید به نام folder ساخته و فایل جدید را به نام example-file.php درون آن ایجاد کرده ایم.

 

بسته به نوع مکان قرار گیری و نام فایل جدید، از یکی از کدهای بالا استفاده کنید. این کد را می توانید در هر مکانی از فایل های php قالبتان استفاده کنید و محتوای یک فایل را در فایل های دیگر وارد کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟