آموزش رفع خطای حالت تعمیر Scheduled Maintenance در وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

بروز رسانی افزونه ها، قالب ها و هسته وردپرس همیشه ضروری بوده و هست. اما مسأله آنجا پیش خواهد آمد که همچنان پس از گذشت چندین دقیقه از انجام بروز رسانی یا لغو آن، خطای زیر در تمامی صفحات سایتتان مشاهده می شود:

Briefly unavailable for scheduled maintenance

بد نیست بدانید که این متن در واقع خطا نیست، بلکه در زمانی که وردپرس قصد دارد افزونه یا قالب یا هسته خود را بروز رسانی کند، این صفحه را برای کاربرانی که در آن لحظه از سایت شما دیدن می کنند، چون افزونه برای تکمیل بروز رسانی می بایست غیرفعال و مجددا فعال گردد، سایتتان را با مشکل مشاهده نکنند، نمایش می دهد.

Scheduled Maintenance Error in WordPress

بنابراین این صفحه در اصل یک خطا نیست ولی زمانی که پس از اتمامی بروز رسانی یا لغو آن، همچنان این متن نمایش داده شود، مشکلی وجود دارد.

 

راه حل:

وردپرس برای نمایش این صفحه، در زمان انجام بروز رسانی، یک فایل به نام .maintenance در روت وردپرس (مکانی که وردپرس در آن نصب شده، در کنار فایل wp-config.php) ایجاد می کند. این فایل با آغاز بروز رسانی، ساخته و با اتمام آن حذف می شود. ولی گاهی اوقات وردپرس نمی تواند این فایل را به درستی حذف کند.

دلیل عدم حذف آن می تواند تداخلات برخی افزونه ها باشد یا ناتمام ماندن فرایند بروز رسانی باشد، در هر صورت راه حل آن این است که:

وارد فایل منیجر هاست خود شوید و فایل .maintenance را حذف نمایید! هم اکنون سایتتان قابل مشاهده خواهد بود، در غیراینصورت کش مرورگر را پاکسازی نمایید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟