وردپرس: قرار دادن خودکار کدهای JS یا CSS در فوتر توسط فایل Functions
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

فوتر (پابرگFooter) در هر سایت جایگاه بسیار مناسبی برای فراخوانی فایل هایی با فرمت JS (جاوا اسکریپت) است. این مکان به دلیل اینکه در آخر بارگیری وب سایت فراخوانی می شود، می تواند برنامه های جاوا اسکریپت را که نسبتا پرحجم هستند و باعث کاهش سرعت سایت می شوند را در خود قرار دهد.

فایل مربوط به فوتر در قالب های وردپرس به نام footer.php ایجاد می شود. عموما در خطوط آخر این فایل تگ های </html> و </body> قرار دارند که کدهای جاوا اسکریپت یا متاهای فراخوانی فایل های CSS و JS باید قبل از این دو قرار بگیرند. اما در برخی از قالب ها ممکن است از توابع مختلفی برای Include کردن کدها به این فایل استفاده شده باشد که ویرایش این فایل برای قرار دادن کدهای سفارشی را سخت می کند.

در این مستند از مارکت دِومی قصد داریم کدی را به شما معرفی کنیم که می توانید به راحتی کدهای مورد نیازتان را درون آن تعریف کرده و سپس اجازه دهید وردپرس این کدها را به صورت خودکار در بهترین مکان از Footer در سایتتان وارد کند. اگر تاکنون خواسته اید فایل فوتر قالبتان را ویرایش کنید اما به دیل پیچیدگی و دستورات و توابع مختلف در این فایل، سردرگم شده اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این روش است.

کد زیر را ابتدا ویرایش نموده و مواردی که می خواهید در فوتر قرار دهید را وارد کرده سپس آن را در فایل functions.php قالبتان قرار دهید.

function devme_footer_including() {
?>

// کدها را در این مکان قرار دهید

<?php
}
add_action('wp_footer', 'devme_footer_including');

شخصی سازی:

  • در خط 4 کد بالا که به فارسی نیز مشخص شده، باید کدهای JS را همراه با تگ مخصوص به خود (دقیقا کدهایی که در HTML وارد می کنید را باید در این خط وارد کنید. کدهای دیگری نیز مانند متاها را می توانید به این صورت در فوتر قرار دهید. به مثال زیر توجه کنید:
function devme_footer_including() {
?>

<script type="text/javascript">
    var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");
    document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));
</script>

<?php
}
add_action('wp_footer', 'devme_footer_including');

در این کد مثال مشاهده می کنید که کدهای جاوا اسکریپت به چه صورتی وارد شده اند (صرفا جهت اطلاع افرادی که به تازگی به جمع وردپرسی ها پیوسته اند!).

پیشنهاد وردپرسی : این روش یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای قرار دادن کد Google Analytics در فوتر می باشد.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟