ساختن گروه کاربری (نقش) جدید در وردپرس با افزونه User Role Editor
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

در حالت پیش فرض، زمانی که وردپرس را نصب و راه اندازی می کنید، چند گروه کاربری با سطح دسترسی مشخصی ایجاد می شوند. این نقش ها مانند مدیریت اصلی، نویسنده، مشترک و … است و همچنین با نصب برخی از افزونه ها مانند EDD یا ووکامرس ، چند گروه کاربری جدید نیز به این لیست اضافه می شود.

هر یک از این گروه های کاربری، دسترسی خاصی دارند و کاربرانی که در این گروه ها قرار می گیرند توانایی انجام برخی از تغییرات در سایتتان را خواهند داشت. اما گاهی اوقات در سایت های کاربرمحور نیاز می شود تا گروه های جدیدی اضافه شوند که دسترسی آنها مشخص باشد تا بتوانند مطالب، کاربران و محتوای سایت را بهتر مدیریت کنند.

در این مستند از مارکت دِومی، قصد داریم افزونه ای به نام User Role Editor به شما معرفی کنیم که توسط آن خواهید توانست گروه کاربری جدید در سایتتان بسازید، گروه کاربری پیش فرض وردپرس را ویرایش کنید و در صورت لزوم سطح دسترسی هر یک از آنها را نیز تغییر دهید.

یکی دیگر از مصارف این کار (ساختن گروه کاربری جدید) برای استفاده از امکان نمایش برخی از عناصر سایت برای کاربران VIP (ویژه) استفاده می شود که پیش از این نحوه اختصاص دادن برخی از عناصر فقط به کاربران ویژه در وردپرس را به شما آموزش داده ایم.

ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس در سایت وردپرسی خود نصب و فعال کنید (کافیست در بخش پیشخوان > افزونه ها > افزودن نام افزونه را جستجو در آن را به سرعت نصب و فعال کنید). پس از فعالسازی یک گزینه جدید به نام خود افزونه در پیشخوان خواهید داشت که درون آن صفحه ای مانند تصویر زیر در اختیار شما خواهد بود.

WordPress User Role Editor Plugin

در این صفحه شما می توانید با استفاده از کلید Add Role یک نقش کاربری جدید در سایتتان بسازید و شناسه آن را نیز تعیین کنید. همچنین با کلید Edit Role می توانید گروه های کاربری از قبل ساخته شده را ویرایش کنید. در میانه صفحه این افزونه، گزینه هایی را می بینید، این گزینه ها تمامی دسترسی هایی است که در سایتتان می توانید به گروه کاربری خاصی اختصاص دهید. معمولا مدیریت اصلی سایت، تمامی این دسترسی ها را دارد. حال بستگی به خودتان دارد که گروه کاربری جدیدتان به چه بخش هایی دسترسی داشته باشند!

کار با این افزونه بسیار آسان بوده و به این دلیل از ارائه توضیحات بیشتر خودداری نموده ایم چرا که تنها باعث سردرگمی شما خواهد شد. در صورتی که پرسشی در این خصوص داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید.

نکته: اگر قصد دارید یک گروه کاربری جدید برای افزونه VIP ایجاد کنید و با استفاده از کد این مستند بخش مورد نظر در سایتتان را از کاربران غیر ویژه مخفی کنید، پیشنهاد می کنیم یک گروه کاربری با سطح دسترسی یک کاربر معمولی ایجاد کنید. ساختن گروه کاربری برای محتوای ویژه تنها به این دلیل است که توسط کد بتوانیم کاربرانی که در گروه کاربری مدنظر ما قرار دارند، محتوای مخصوصی را مشاهده کنند.

محمد گفت :بهمن 10, 1397

سپاس از معرفی خوبتون

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟