وردپرس: افزودن صفحه همه تنظیمات موجود به پیشخوان
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

وردپرس ، افزونه ها و قالب ها همگی تنظیماتی دارند که این تنظیمات اکثرا در جدول wp_options در دیتابیس ذخیره می شوند. برخی از این تنظیمات را به راحتی می توانیم در پیشخوان و توسط صفحاتی که طراحان افزونه و قالب و وردپرس در نظر گرفته اند مدیریت کنیم، اما برخی دیگر از این تنظیمات مخفی هستند و به طور عادی فعالیت های مهمی را می توانند اداره کنند.

البته حساس نشوید! این منظور از فعالیت های مهم، جاسوسی از مطالب سایت نیست، بلکه منظور تنظیمات مربوط به کارایی وردپرس و افزونه هاست که طراحان تصمیم گرفته اند مقادیر آن را به صورت پیش فرض و خودشان تعیین کنند تا کارایی را افزایش دهند.

اما چیزی که جالب است ، وردپرس این امکان را داده که به راحتی این تنظیمات را نیز در پیشخوان بررسی کنیم. صفحه همه تنظیمات مخفی است ولی توسط لینک اختصاصی آن قابل دسترسی است ، ولی برای سهولت دسترسی به این صفحه ، در این مستند از مارکت Devme تصمیم گرفته ایم قطعه کدی را به شما معرفی کنیم که عنوان و لینک این صفحه در زیرمجموعه “تنظیمات” در پیشخوان اضافه گردد تا به راحتی بتوانید به این صفحه وارد شوید.

devme-all-settings-page-wordpress

جهت افزودن این لینک ، کد زیر را به فایل functions.php قالبتان اضافه کنید.

function devme_all_settings_link() {
        add_options_page(__('All Settings'), __('All Settings'), 'administrator', 'options.php');
}
add_action('admin_menu', 'devme_all_settings_link');

نکته مهم: این لینک تنها توسط مدیران اصلی سایت با درجه administrator قابل مشاهده خواهد بود.

نکته دوم: نام فیلدهای داخل صفحه “همه تنظیمات” بر اساس نامی نمایش داده می شود که تنظیمات با آن نام در دیتابیس ذخیره می شوند. یعنی ممکن است نام فیلدها کاملا خوانا نباشند ولی می توانید با استفاده از جستجو در گوگل ، کارایی این فیلدها را بفهمید!

نکته سوم: فیلدها بر اساس اولویت حروف الفبا مرتب سازی شده اند و لزوما دو فیلد کنار هم مربوط به یک افزونه یا تنظیمات وردپرس نیست.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟