وردپرس: کد نمایش لیست انتخاب دسته بندی در فرم جستجو
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

فرم جستجو در مطالب سایت یکی از امکاناتی که بسیار ضروری است و به کاربران این اجازه را می دهد تا به سرعت در سایت ما، مطالب دلخواهشان را پیدا کنند. تقریبا هر سایتی یک فرم جستجو دارد که شاید اکثر شما در هنگام بازدید از سایت ها، جستجوی برخی از سایت ها را به صورت یک فیلد ورودی ساده دیده باشید یا یک فرم همراه با لیست DropDown دسته بندی و فیلترهای دیگر.

فرم جستجو در اکثر قالب های وردپرسی نیز ساده است و امکان فیلتر کردن کلمات کلیدی وارد شده وجود ندارد، ولی این که حتی اجازه اعمال یک فیلتر روی فرم جستجو را بدهید، علاوه بر اینکه باعث حرفه ای تر شدن سایتتان می شود، به کاربرانتان این اجازه را می دهد که راحت تر به مطالب مورد نظرشان برسند.

یکی از این فیلترها، دسته بندی ها هستند. همانطور که مستحضرید، هر مطلبی که در وردپرس ارسال می کنید را می توانید در دسته های مختلفی طبقه بندی کنید. حال می توانیم با استفاده از این دسته بندی ها، نتایج جستجو را محدود تر کنیم.

کد زیر، یک کد جامع فرم جستجو همراه با لیست انتخاب دسته بندی است که باید در فایل search-form.php قالبتان قرار دهید. هر چند این کد را می توانید در هر مکان از هر فایلی از قالبتان استفاده کنید.

<form role="search" method="get" id="searchform" action="<?php bloginfo('siteurl'); ?>">
  <div>
    <label class="screen-reader-text" for="s">جستجو کنید: </label>
    <input type="text" value="" name="s" id="s" />
    <?php wp_dropdown_categories( 'show_option_all=همه دسته بندی ها' ); ?>
    <input type="submit" id="searchsubmit" value="جستجو" />
  </div>
</form>

با کد بالا، شما یک فرم جستجوی کامل (فیلد ورود کلمه کلیدی، لیست دسته بندی و کلید جستجو) خواهید داشت. اگر فقط می خواهید بدانید کدام یک از بخش کد بالا، لیست دسته بندی را به فرم جستجو اضافه می کنید، به کد زیر دقت کنید:

<?php wp_dropdown_categories( 'show_option_all=همه دسته بندی ها' ); ?>

این کد، دسته بندی ها را به فرم جستجو اضافه می کند. پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که قالبی که قصد دارید استفاده کنید، از قبل طراحی شده است، تنها لیست دسته بندی را به آن اضافه کنید، اما اگر درحال طراحی قالب جدیدتان هستید، می توانید با استفاده از کد اول، به سرعت یک فرم جستجوی کامل بر روی قالبتان سوار کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟