نمایش متن یا عنصر خاص به نقش گروه کاربری ویژه در وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1400 %10 تا آخر بهار ۱۴۰۰

اجازه بدهید کمی این عنوان رو بیشتر شرح دهیم! کدی که در این صفحه می خواهیم به شما معرفی کنیم ، صرفا برای کاربر ویژه نیست و به متن یا عنصر محدود نمی شود!

در چند مطلب قبل نحوه مخفی کردن عنصر خاص از مهمان ها را برایتان توضیح دادیم. اینبار قضیه فرق دارد و ما می خواهیم یک عنصر یا متن خاص را تنها به یک گروه کاربری که در نظر داریم نمایش دهیم. این کد می توانید برای سایت هایی که حساب کاربری VIP می فروشند بسیار مفید باشد.

همانطور که می دانید اکثر افزونه های مدیریت دانلود و اکانت VIP در وردپرس تنها قادرند فایل هایی که در بخش رسانه و سایتتان آپلود می کنید را مدیریت کنند. اما گاهی اوقات فایل های ما حجیم هستند (مانند فیلم یا موزیک و …) که آپلود آنها صرفا در یک هاست دانلود یا آپلودسنتر خارج از سایتمان امکان پذیر است. لذا برای رفع این مشکل می توانیم :

  1. ابتدا توسط افزونه های VIP یک گروه کاربری را در وردپرس به کاربرانمان بفروشیم.
  2. سپس توسط کد موجود در این صفحه تعیین کنیم که تنها کاربرانی که گروه کاربری VIP دارند بتوانند لینک های دانلود را مشاهده نمایند.

 

مصارف این کد بسیار گسترده است. یعنی شما می توانید با این کد ، یک بخش خاص از سایتتان را تنها به نویسندگان خود نمایش دهید. یا تنها به اعضای معمولی ، یا هر نقشی که شما در سایتتان تعیین کرده اید!

<?php 
$user = wp_get_current_user();
if ( in_array( 'vipusers', (array) $user->roles ) ) { ?>

  <a href="<?php echo esc_url( home_url() ); ?>" title="Go Home">دانلود کنید</a>
  
<?php } else { ?>

  <a href="<?php echo esc_url( home_url() ); ?>/wp-login.php" title="Login">اکانت ویژه بخرید</a>
  
<?php } ?>

تنظیمات:

  • در خط 3 کد بالا بجای vipusers باید نام نقش کاربری که افزونه VIP ایجاد کرده را وارد کنید. این نام ممکن است هر چیزی باشد کافیست برای یافتن آن در دیتابیس دنبال نام نقش کاربری بگردید!
  • در خط 5 ما بعنوان مثال یک لینک تعریف کردیم . این لینک تنها به کاربرانی که نقش کاربری مورد نظرمان را دارند نمایش داده خواهد شد.
  • در خط 9 مجددا یک لینک داریم. اما این لینک به کاربران ، مهمان ها و دیگر نقش های کاربری به غیر از vipusers نمایش داده خواهد شد. که می تواند یک متن یا لینک برای درخواست خریداری اکانت VIP در سایتمان باشد!

 

نکته: در خط 3 کد بالا ، شما باید آی دی نقش گروه کاربری مورد نظرتان را به طور دقیق وارد نمایید، در غیراینصورت این کد عمل نخواهد کرد و گروه کاربری مورد نظرتان توانایی مشاهده عناصر مورد نظرتان را نخواهند داشت.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟