وردپرس: غیرفعال کردن ویرایشگر و ادیتور قالب و افزونه در پیشخوان
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

یکی از مسایلی که ممکن است در سایت های چند مدیره نگران کننده باشد این است که تمامی مدیران با دسترسی ویرایش افزونه و قالب توانایی اعمال تغییرات و دستکاری در فایل های قالب و افزونه ها ، بدون دسترسی به هاست و فایل منیجر را دارند.

ویرایشگر قالب و افزونه ، یکی از امکاناتی است که در پیشخوان به صورت پیش فرض فعال است و به مدیر سایت این اجازه را می دهد ، به سرعت و بدون ورود به هاست ، محتویات فایل های قالب و افزونه را تغییر دهد. اما همانطور که گفتیم، این امکانی زمانی که بیش از یک مدیر در سایت وجود داشته باشد، مشکل ساز خواهد شد.

حتی به عقیده جمع کثیری از وبمستران، این امکان باید به طور کامل غیرفعال گردد، چرا که ممکن است هکران بتوانند از طریق وجود کدهای مخرب در افزونه ها یا قالب ها ، به پیشخوان دسترسی پیدا کنند و تغییرات عمده ای در قالب و افزونه انجام دهند. پیشنهاد مارکت Devme به شما هم غیرفعال کردن این امکان است. استفاده از فایل منیجر جهت ویرایش فایل ها، علاوه بر سهولت در مدیریت، امن تر نیز هست!

برای غیرفعال کردن ویرایشگر قالب و افزونه ، تنها قرار دادن یک خط کد در فایل functions.php لازم است که نیازی به تنظیمات هم ندارد!

define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);

 

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟