آموزش ساختن اکانت FTP در هاست cPanel و نحوه استفاده و اتصال آن
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

یکی از امکاناتی که تقریبا تمامی هاستینگ ها در اختیار شما قرار می دهند ، FTP است. FTP یا File Transfer Protocol به ما این اجازه را می دهد که در کامپیوتر شخصی خود ، توسط نرم افزارهای FTP به هاست خود متصل شویم و فایل های مورد نظرمان را با اطمینان خاطر بیشتری آپلود کنیم.

شاید استفاده از از FTP برای فایل های کم حجم زیاد کاربردی نباشد ، اما تصور کنید یک قالب با حجم 50 مگابایت دارید و ممکن است به دلیل مشکلات اینترنت ، در اواسط آپلود ، عملیات با شکست مواجه شود! یا حتی یک هاست دارید اما قصد دارید فضای آن را در اختیار چندین نفر از نویسندگان سایتتان قرار دهید تا بتوانند فایل هایی که می خواهند برای ارسال در مطالب پیوست کنند را در هاست آپلود کنند. طبیعتا در چنین صورتی نمی توانید دسترسی هاست خود را به تمامی آنها بدهید. در اینصورت می توانید با ایجاد یک اکانت FTP به نویسندگان خود اجازه بدهید مستقیما به فایل منیجر متصل شوند و در پوشه ای که مخصوص به آنهاست ، فایل هایشان را آپلود کنند.

نرم افزارهای FTP این قابلیت را دارند که فایل ها را به صورت پوشه ای آپلود کنند. یعنی می توانید یک پوشه حاوی هزاران فایل مختلف را انتخاب کنید، سپس این نرم افزارها فایل ها را به صورت جداگانه اما منظم و همانگونه که در کامپیوترتان قرار دارند آپلود می کنند. در اینصورت نیازی نیست یک فایل حجیم را فشرده کنید و آن را با سرعت اینترنت ایران آپلود کنید!!

 

مراحل ساخت اکانت FTP

جهت ساختن اکانت FTP ابتدا وارد هاست خود شوید. در صفحه اول پنل ، گزینه FTP Accounts را پیدا کرده و وارد آن شوید. پس از ورود به آن یک فرم مانند زیر مشاهده می کنید که می توانید یک حساب FTP ایجاد کنید. به تصویر زیر دقت کنید. شما می بایست یک نام کاربری ، رمزعبور ، مکان ذخیره سازی فایل ها و حداکثر حجم مجاز برای استفاده را تعیین کنید:

پس از ساختن اکانت FTP در همان صفحه تمامی اکانت های شما لیست خواهند شد و می توانید عملیات هایی مانند تغییر رمزعبور ، حذف اکانت ، تغییر محدودیت حجم و البته تنظیمات اتصال اکانت به نرم افزارهای FTP را مشاهده خواهید کرد. مانند تصویر زیر:

زمانی که روی Configure FTP Client کلیک کنید ، یک بخش در همان صفحه باز خواهد شد که اطلاعات نام کاربری ، سرور FTP مربوط به سایتتان و Port قابل استفاده برای اتصال را مشاهده خواهید کرد.

اکنون شما نام کاربری ، رمزعبور ، آدرس سرور FTP و پورت FTP سایتتان را دارید و می توانید یکی از نرم افزارهای FTP مانند Filezilla یا CoreFTP و یا امثال آن را در کامپیوتر شخصی خود نصب کنید. در تمامی نرم افزارهای FTP در صفحه نرم افزار از شما اطلاعات اکانت FTP هاستتان را خواهند پرسید که می بایست آن را با دقت وارد نمایید ، سپس صبر داشته باشید تا نرم افزار به هاستتان متصل شود.

پس از اتصال ، به راحتی می توانید فایل ها و پوشه های خود را با استفاده از ویژگی Drag & Drop در نرم افزار اضافه کنید و صبر داشته باشید تا تمامی فایل ها آپلود شوند.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟