وردپرس: نمایش عنصر و متن خاص به مهمانان و کاربران وارد شده
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

یکی از امکانات خوبی که وردپرس در اختیار ما قرار می دهد، امکان ثبت نام کاربران است. ثبت نام در اکثر سایت ها بسیار کاربردی است اما باید برخی از بخش ها را نیز به کاربران ثبت نام کرده و وارد شده اختصاص دهیم!

برای مثال می توانیم به کاربران وارد شده بخش هایی از سایت (مثل لینک های دانلود ، تصاویر و …) را نمایش دهیم و از مهمانان سایت درخواست کنیم که برای مشاهده آن بخش از سایت ، عضو و وارد حساب کاربری خود در سایتمان شوند.

کدی که به شما معرفی خواهیم کرد ، می تواند لینک ، جعبه دانلود ، تصویر ، ویدیو و هر چیزی که بخواهید را از مهمانان مخفی کند و در مقابل به کاربران وارد شده نمایش دهد.

نکته: برای استفاده از این کد، شما باید آن را در فایل های قالب سایتتان استفاده کنید. برای مخفی کردن بخشی از توضیحات مطلب ، باید از افزونه های مخصوص این کار استفاده کنید که در سمت چپ این صفحه (در کلید مخصوص ) بهترین افزونه برای اینکار را معرفی کرده ایم.

و اما کد!

<?php if ( is_user_logged_in() ) { ?>
  <a href="<?php echo esc_url( home_url() ); ?>" title="Go Home">خانه وب سایت</a>
<?php } else { ?>
  <a href="<?php echo esc_url( home_url() ); ?>/wp-login.php" title="Login">وارد شوید</a>
<?php } ?>

همانطور که مشاهده می کنید، در خط اول از تابع شرطی is_user_logged_in() برای بررسی مهمان یا لاگین بودن کاربر استفاده کرده ایم.

توجه : مجددا عرض می کنیم که کد بالا را تنها باید در فایل های قالب (مثل single.php یا page.php و هر فایل دیگری از قالب) استفاده کنید.

تنظیمات :

  • در خط دوم ما به صورت مثال یک لینک تعریف کرده ایم. این لینک تنها به کاربران وارد شده نمایش داده خواهد شد. که شما می توانید هر کد دیگری بجای آن استفاده کنید تا آن قسمت فقط به کاربران لاگین شده نمایش داده شود.
  • در خط چهارم ، مجددا به طور مثال یک لینک تعریف کرده ایم که به کاربران مهمان نمایش داده می شود. هر کدی که می خواهید برای مهمان نمایش داده شود را در این قسمت وارد کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟