افزودن فیلدهای جدید به پروفایل کاربران در وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

یکی از امکانات جالبی که وردپرس به ما می دهد، این است که می توانیم به کاربران اجازه دهیم در سایتمان عضو شوند. طبیعتا مانند هر سامانه کاربر محور دیگری ، کاربران عضو شده در سایت وردپرسی ما خواهند توانست مشخصات پروفایل خود را تکمیل کنند. مانند لقب ، وب سایت و چند مورد دیگر. اما این فیلدها کافی هستند مگر اینکه بخواهیم چند فیلد دیگر داشته باشیم تا کاربران بتوانند برخی دیگر از اطلاعات را در آن وارد نمایند.

برای اینکار افزونه های زیادی هستند اما علاوه بر افزونه ، شما می توانید توسط افزودن کدهای PHP به قالبتان هم همینکار را انجام دهید. اما با استفاده از افزونه خواهید توانست انواع فیلد (مانند Textarea ، فایل ، پسورد و …) را استفاده کنید.

یکی از افزونه های مناسب برای اینکار Cimy User Extra Fields می باشد که به شما اجازه می دهد به راحتی فیلدهای جدیدی با امکان اعمال تنظیمات برای هر کدام ایجاد کنید. اما در این بخش به معرفی کد برای اینکار خواهیم پرداخت.

 

مرحله اول

اولین مرحله جهت افزودن فیلدهای اختصاصی ، استفاده از فایل functions.php است. بدین صورت که باید کد زیر را در فایل مذکور وارد نمایید و فیلدهای جدیدتان را در کد معرفی کنید:

function devme_new_contactmethods( $contactmethods ) {
  // Add Telegram
  $contactmethods['telegram'] = 'تلگرام';
  //add instagram
  $contactmethods['instagram'] = 'اینستاگرام';
 
  return $contactmethods;
}
add_filter('user_contactmethods','devme_new_contactmethods',10,1);

تنظیمات :

  • در خط های 3 و 5 در واقع ما 2 فیلد مخصوص تلگرام و اینستاگرام اضافه کرده ایم. شما می توانید فیلدهای اضافه دیگری نیز اضافه کنید.
  • در خط 3 و 5 ، کلمات “اینستاگرام” و “تلگرام” همان لیبل (برچسب) فیلدهایی هست که در پروفایل نمایش داده می شود.
  • در خط 3 و 5 ، بجای telegram و instagram می توانیم یک آی دی برای فیلد تعریف کنیم که بتوانیم توسط کد دیگری از این کد استفاده کنیم و مقدار وارد شده را در قالب نمایش دهیم.

 

مرحله دوم

پس از انجام مرحله اول ، فیلدهای ما اضافه خواهند شد و به راحتی کاربران خواهند توانست مقادیری در آن وارد نمایند. اما اگر بخواهیم مقادیر این فیلدها را در پروفایل نویسندگان نمایش دهیم ، باید یک فایل author.php داشته باشیم و کد زیر را استفاده کنیم :

<?php echo $curauth->telegram; ?>
و
<?php echo $curauth->instagram; ?>

نکات :

  • در خط 1 و 3 بجای telegram و instagram باید آی دی های تعریف شده در کد اول را وارد نماییم.
  • کد مرحله دو را می توانیم در فایل author.php استفاده کنیم تا اطلاعات بیشتری از نویسندگان به کاربران سایتمان نمایش دهیم.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟