استثنا کردن و عدم نمایش مطالب دسته بندی خاص در خوراک RSS وردپرس
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

خوراک RSS وردپرس یکی از امکانات بی نظیر است که به شما این اجازه را میدهد تا به مشترکین و بازدیدکنندگان سایتتان این امکان را بدهید که بتوانند مطالب سایتتان را از طریق اپلیکیشن های خبرخوان دنبال کنند.

در خوراک RSS سایتتان تمامی مطالبتان وجود خواهند داشت اما گاهی اوقات برخی از مطالب ما که در دسته های خاص ارسال می شوند ، بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارند و نمی خواهیم کاربران مشترکین RSS سایتمان آنها را در لیست مطالب خوراک مشاهده کنند.

برای عدم نمایش مطالب برخی از دسته های خاص ، کد زیر را در فایل functions.php قالبتان قرار دهید و با توجه به تنظیمات (زیر کد) نوشته شده ، آی دی دسته بندی های مورد نظر را در کد قرار دهید :

function devme_exclude_category($query) {
    if ( $query->is_feed ) {
        $query->set('cat', '-5, -2, -3');
    }
return $query;
}
add_filter('pre_get_posts', 'devme_exclude_category');

تنظیمات :

  • در خط 3 کد بالا ، اعداد 5 و 2 و 3 در واقع ID های دسته بندی های مورد نظر ما هستند. شما باید ID دسته های مورد نظر خود را به صورت بالا وارد نمایید. در حقیقت شما باید آی دی دسته ها را به صورت یک عدد منفی وارد کنید.

 

نحوه یافتن آی دی دسته بندی :

برای یافتن ID دسته بندی ، ابتدا در پیشخوان وارد صفحه لیست دسته بندی ها شوید. در این صفحه ، روی لینک “ویرایش” دسته بندی مورد نظر کلیک کنید. سپس مانند تصویر زیر در بخش Address Bar مرورگرتان ، شناسه (ID) آن دسته را پیدا کنید :

در تصویر بالا همانطور که مشاهده می کنید یک بخش از آدرس را که با رنگ صورتی هایلایت کرده ایم ، حاوی یک عدد است . این عدد همان ID دسته بندی مورد نظر ماست.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟