بهترین مرورگرهای وب 1395 مخصوص کامپیوتر
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

best-web-browsers

گشت و گذار در وب امروزه به یکی از فعالیت هایی تبدیل شده که نیازمند داشتن ابزاری متفاوت و گوناگون است . ابزارهایی مانند افزونه هایی که دسترسی به سایت ها را آسان تر کنند و مروری بهتر و سریع تر به شما بدهند. مرورگرهای زیادی وجود دارند اما انتخاب بهترین آنها که تمامی امکانات را از آن بتوانید داشته باشید و بعلاوه سرعت مرورگر شما را افزایش دهد ، ممکن است کمی دشوار باشد .

البته دشوار که نه ، چون با دو غول مرورگر آشنا هستیم (موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم) و اکثرا می توانیم ببینیم که از این دو استفاده می شود. اما در این مقاله از مارکت Devme.ir قصد داریم تا این مرورگرها را کمی بررسی کنیم و پیشنهادهایی به شما بدهیم .

مرورگر Google Chrome

یکی از مرورگرهایی که می تواند بهترین امکانات را به شما بدهد ، مرورگر Google Chrome است . گوگل کروم که توسط کمپانی معروف گوگل توسعه یافته است ، از سرعت مناسبی برخوردار است . زمان باز شدن خود مرورگر ممکن است بسته به منابع کامپیوتر شما متفاوت باشد اما لازم به ذکر است که با نصب افزونه های جدید ، سرعت بارگذاری مرورگر کاهش خواهد یافت . این مورد در تمامی مرورگرها وجود دارد اما گوگل کروم در هنگام باز شدن ، سعی می کند افزونه ها را تماما و به یکباره در ابتدای کار باز کند که اگر تعداد افزونه ها زیاد باشد ، سرعت باز شدن مرورگر کاهش خواهد یافت.

ظاهر گوگل کروم را می توان تغییر داد اما نه به صورت کامل. پس در شخصی سازی مرورگر کمی مشکل داریم.

گزینه های موجود در تنظیمات گوگل کروم ، کمی محدود هستند اما دسترسی بیشتر از طریق دستورات کانفیگ داخل مرورگر تامین می شود که ممکن است برخی تنظیمات ضروری در دسترس همگان و تازه کاران نباشد.

نتیجه ی بررسی این مرورگر : مرورگر مناسبی است و برای تمامی فعالیت ها کاربرد دارد . اگر قصد دارید تنها به مرور وب بپردازید ، بهترین گزینه برای شماست.

مرورگر Mozilla FireFox

همچنین با مرورگر فایرفاکس هم آشناییم! در واقع این دو مرورگر از وقتی شروع کردیم چهار دست و پا راه برویم بوده اند انگار ! (کروم و فایرفاکس). مرورگر فایرفاکس در بین وبمستران بیشتر محبوب است . چراکه امکاناتی می دهد که بتوانیم به توسعه ی سایتمان بیشتر بپردازیم و کارها را آسانتر پیش ببریم .

اما فقط وبمستران نیستند که از این مرورگر استفاده می کنند. افراد عادی نیز می توانند با استفاده از سرعت بارگذاری صفحات این مرورگر ، لذت بیشتری از مرور در وب ببرند.

امکان شخصی سازی متوسط ، دسترسی به افزونه های فراوان از ویژگی های اصلی است که هر کاربری نیاز دارد، فایرفاکس هم این دو ویژگی را دارد.

اما یکی از مسایل اصلی و مشکلات استفاده از فایرفاکس ، افزایش مدت زمان باز شدن مرورگر فایرفاکس پس از یک یا چند ماه است . به حذف که وقتی بخواهیم فایرفاکس را باز کنیم ، باید روی آیکن آن کلیک کنیم و برویم یه دوش بگیریم و برگردیم بلکه باز شده باشه! یکی از دلایل اصلی این مشکل که در گوگل کروم هم هست ، باز شدن و آماده کردن افزونه ها در ابتدای کار است که اگر تعداد افزونه ها زیاد شود ، کار دستمان می دهد! مرورگر مدت زمان زیادی نیاز خواهد داشت تا باز شود ، عصبانی می شویم ، لیوان پرت می کنیم ، لیوان به سر اعضا خانواده می خورد و ما را به قصد کشت می زنند تا آنجا که آدرس خانه امان را گم کنیم. پس اگر دانستن راه خانه اتان برایتان اهمیت دارد ، سعی کنید یا از فایرفاکس استفاده نکنید ، یا آن را سبک نگه دارید و کش و کوکی ها را به صورت مداوم پاک کنید.

نتیجه ی بررسی این مرورگر : مرورگر خوبی است. سرعت بارگذاری سایت ها بالاست. افزونه های زیادی دارد. تنظیمات محدودی دارد و پس از مدتی ممکن است سنگین شود و دیر باز شود. برای وبمستران گزینه ی مناسبی است.

مرورگر Internet Explorer

مرورگر اینترنت اکسپلورر که به صورت پیش فرض در تمامی ویندوزها وجود دارد. نیازی به توضیح نیست که چه سرعت نجومی ای دارد!!!!! اما لازم دانستیم به عنوان یک مرورگر که میان دست و پاست ، معرفیش کنیم تا دوستان عزیز و همراهان مارکت Devme.ir از ما گله نکنند!

این مرورگر سرعت متوسطی دارد. دلیل پایین بودن سرعت این مرورگر در برخی از سیستم ها ، بدلیل سرعت پایین اینترنت آنهاست . اما به طور کلی این مرورگر جهت بازکردن سایت ها ، تنها یک رشته ارسال و دریافت را دنبال می کند و سایت را به صورت ترتیب وار باز می کند .

این مرورگر امکان شخصی سازی ندارد و همچنین هیچ افزونه ای را نمی توانیم روی آن نصب کنیم! کلا معلوم نیست چکار می کند اما خب چه می شود کرد ، پیشنهاد مایکروسافت عزیز است دیگر!

نتیجه ی بررسی این مرورگر : متاسفانه این مرورگر در مقابل مرورگرهایی مانند گوگل کروم و فایرفاکس حرفی برای گفتن ندارد . امکان شخصی سازی و اضافه کردن افزونه ها را ندارد. سرعت پایین در بارگذاری صفحات.

مرورگر Opera

و اما مرورگر اوپرا (Opera)! یکی از مرورگرهای قدیمی که همچنان برای آن بروزرسانی هایی منتشر می شود . سرعت نسبتا خوبی در بارگذاری صفحات دارد. امکان شخصی سازی ندارد اما افزونه هایی را می توان به روش ها و ترفندهایی روی آن سوار کنیم .

تنظیمات زیادی دارد ، سرعت باز شدن مرورگر نسبتا بالاست ، امکانات داخلی آن بیشتر مناسب افرادی است که تنها به مرور سایت ها می پردازند. دارای دانلودمنیجر مناسب داخلی است که می توانید برای دانلود فایلهای کم حجم ، آن را جایگزین دانلود منیجرهای قدرتمند کنید.

نتیجه ی بررسی این مرورگر : مرورگر خوبی است. امکان شخصی سازی ندارد. تنظیمات زیادی دارد. سرعت باز شدن خود مرورگر و سایت ها نسبتا بالاست . امکانات داخلی آن مناسب گشت و گذار در وب است.

مرورگر Safari

مرورگر سافاری – Safari یک مرورگر توسعه یافته توسط کمپانی محبوب Apple است که برای سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز منتشر شده است. مرورگر سافاری امکان شخصی سازی ندارد . تنظیمات زیادی دارد .

سرعت باز شدن خود مرورگر و صفحات سایت ها بسیار بالاست . تاثیر پاکت های صفر را نادیده می گیرد و در نهایت بارگذاری صفحات با سرعت بالاتری انجام می شود.

نتیجه ی بررسی این مرورگر : مرورگر فوق العاده ای است . تنظیمات بالایی دارد اما امکان شخصی سازی در آن نیست. سرعت بارگذاری سایت ها بالاست.

مرورگر Microsoft Edge

مرورگر Microsoft Edge یا به فارسی : مایکروسافت اج ، مرورگری است توسط کمپانی مایکروسافت توسعه یافته است. هسته ی آن همان اینترنت اکسپلورر است .

امکان شخصی سازی و اضافه کردن افزونه در این مرورگر وجود ندارد . اما نسبت به اینترنت اکسپلورر ، از سرعت بارگذاری صفحات فوق العاده ای برخوردار است. همچنین سرعت باز شدن این مرورگر بسیار بالاست.

نتیجه ی بررسی این مرورگر : مرورگر نسبتا خوبی است که به صورت پیش فرض در ویندوز 10 وجود دارد. امکان شخصی سازی و نصب افزونه ندارد.

مرورگر Vivaldi

و اما مرورگر محبوب مارکت Devme ، مرورگر Vivaldi است! یک مرورگر تمام عیار! البته لازم به ذکر است که این مرورگر از موتور گوگل کروم بهره می برد . در واقع نسخه ی فوق العاده ی توسعه یافته از مرورگر گوگل کروم است . امکانات فراوانی در اختیار شما قرار می دهد.

امکان شخصی سازی بسیار بالایی دارد. تنظیمات فراوان آن به شما اجازه می دهد مرورگر خود را در سطح های گوناگونی تنظیم کنید . با تنظیمات آن می توانید مرورگرتان را فوق پیشرفته نمایید و تمامی امکانات مرورگرهای دیگر را در یک مرورگر داشته باشید! یکی از ویژگی های جالب این مرورگر ، نوع بارگذاری صفحات مانند مرورگر Opera است که به شما میزان حجم صفحه درحال بارگذاری و تعداد المنت های آن را نمایش می دهد.

سرعت بارگذاری خود مرورگر بسیار بالاست . امکان اضافه کردن افزونه ها هم در این مرورگر وجود دارد . در واقع شما افزونه های مربوط به مرورگر گوگل کروم را می توانید روی این مرورگر نصب کنید . پس از لحاظ افزونه ها مشکلی نخواهید داشت.

داشتن چندین قالب داخلی زیبا ، طراحی فلت و شیک و امکانات داخلی آن ، به گزینه ای تبدیل خواهد شد که هم وبمستران و هم کاربران عادی می توانند از آن بهره بگیرند.

زمانی که این مرورگر را اجرا کنید ، ابتدا مرورگر برایتان باز خواهد شد ، سپس سعی خواهد شد افزونه های نصب شده فراخوانی شوند. با این کار ، سرعت باز شدن مرورگر به مرور زمان کاهش نخواهد یافت.

در اجرای اولیه ی این مرورگر ، حس کار کردن با مرورگرهای گوگل کروم و اوپرا را خواهید داشت! ما که استفاده کردیم راضی بودیم! 😀

پیشنهاد ویژه ی ما به تمامی کاربران Devme ، استفاده از این مرورگر است.

نتیجه ی بررسی این مرورگر : مرورگر فوق العاده ای است .تنظیمات فراوان ، امکان شخصی سازی بالا ، امکان نصب افزونه های گوگل کروم ، سرعت بسیار بالا در بارگذاری صفحات سایت و خود مرورگر و … از امکانات این مرورگر بی نظیر است.

نتیجه ی نهایی آزمایش و رتبه بندی مرورگرها

نسخه‌های تحت آزمایش عبارتند از: کروم 44، اِج 12، فایرفاکس 39، اینترنت اکسپلورر 11 و اُپرا 31.

نتیجه تست بنچمارک هاشرایط واقعیزمان باز کردن صفحات سایت

benchmarks

benchmarks-2

اُپرا با ۱.۳۴ درصد، سهم کمی از بازار مرورگرها را در اختیار دارد. به دلیل مشکلات مالی، این شرکت تصمیم  به فروش سهام خود گرفته است. اما با توجه به نتایج آزمایشات ما در شرایط واقعی، این مرورگر ارزش امتحان کردن را دارد.

نحوه عملکرد مرورگرها هنگام گشت و گذار در اینترنت بسیار حائز اهمیت است. برای این کار ۳۰ وب‌ سایت مختلف، از آمازون گرفته تا iMore را با تب‌های مختلف مرورگر باز کردیم. بدین وسیله سرعت مرورگر را در باز کردن تب‌های مختلف زمانی که تحت بار زیادی قرار دارد سنجیدیم. در نهایت نیز آزمایش را با حالت فعال و غیر فعال برای افزونه فلش ادامه دادیم.

پس از باز کردن ۳۰ تب، ۳۰ ثانیه به مرورگر فرصت دادیم و سپس اقدام به محاسبه میزان مصرف پردازنده و حافظه توسط مرورگر‌ها، کردیم. با توجه به نتایج، اگر از پردازنده قدیمی و یا میزان حافظه کم بهره می‌برید، بهتر است به دنبال بهینه‌ترین مرورگر باشید.

نتایج بدست آمده در نمودار زیر رسم شده‌اند. این نمودار میزان مصرف پردازنده و حافظه در حالت‌های مختلف را نشان می‌دهد.

browsers-real-world-testing

browser-page-load-time

 

انتخاب و رتبه بندی مرورگرها

و اما در آخر می خواهیم یک لیست از بهترین مرورگرها به شما ارائه کنیم که پس از آزمایشات انجام شده به این نتیجه رسیدیم. لازم به ذکر است این لیست توسط مارکت Devme.ir تهیه شده و ممکن است با معیار لیست بندی دیگر وب سایت ها متفاوت باشد.

توجه داشته باشید که معیار DevMe برای رتبه بندی مرورگرها بر اساس عملکرد و تست ها است.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟