بهترین آنتی ویروس مخصوص کامپیوتر در سال 1395
کد تخفیف در جریان devme1397 %10 تا آخر پاییز97

best-antivirus

آنتی ویروس ها از ابزارهایی هستند که همواره هر دستگاه دارای سیستم عامل به آن احتیاج مبرم دارد. آنتی ویروس ها از اطلاعات و فایل های شما محافظت می کنند و از آلوده شدن دستگاهتان به ویروس ها و کرم ها جلوگیری می کند . ویروس ها و کرم های متعدد و پیشرفته ای در حال پیدایش هستند ، از این رو داشتن بهترین و قویترین آنتی ویروس همیشه نیازمند تحقیق فراوان است .

در اینجا ، مارکت Devme لیستی از بهترین آنتی ویروس های مخصوص PC را برایتان آماده کرده است .

بر اساس این لیست ، دسته بندی بهترین و مناسب ترین آنتی ویروس ها برای کامپیوترهای خانگی به شرح زیر است :

آنتی ویروس Avira

یکی از سبک ترین آنتی ویروس هاست که نسخه های متعددی دارد . از جمله نسخه ی رایگان که تفاوت چندانی با نسخه ی پولی آن ندارد . تنها در برخی امکانات و بروزرسانی ها تفاوت دارد . قابلیت نصب افزونه ها و برنامه های وابسته از طریق خوده آویرا نیز وجود دارد .

سرعت سیستم شما را کاهش نمی دهد ، قدرت بالایی در شناسایی و حذف ویروس های موجود و جدید دارد . اما تنها ایراد این آنتی ویروس می تواند در سرعت اسکن فایل جهت شناسایی ویروس ها باشد.

آنتی ویروس KasperSky

آنتی ویروس KasperSky را همه می شناسند! حداقل یکی دوبار اسمش را شنیده اید. این آنتی ویروس از قدرتمندترین ها به شمار می رود. توانایی این آنتی ویروس در شناسایی و حذف و پاکسازی کامل آنتی ویروس ها نسبت به دیگر رقبا با اختلاف بالاتر است. اما تنها مشکل این آنتی ویروس مصرف منابع کامپیوتر شما مانند رم و CPU است .

اوج مصرف منابع این آنتی ویروس در هنگام اسکن کامپیوتر است . البته اگر کامپیوتر قوی داشته باشید ، این آنتی ویروس بدون آنکه بفهمید چی شد کارش را انجام می دهد!

این آنتی ویروس گزینه های متعددی پس از شناسایی یک فایل آلوده به ویروس به شما می دهد . امکان پاکسازی فایل از ویروس توسط این آنتی ویروس بالاست . به گونه ای که می توانید بدون از دست دادن فایل ، آن را پاکسازی نمایید.

آنتی ویروس Norton Security

آنتی ویروس Norton شاید بین کاربران ایرانی زیاد محبوبیت نداشته باشد اما از نظر قدرت در سطح بالایی است . توانایی شناسایی و حذف و کارایی این آنتی ویروس مشابه آنتی ویروس Avira است اما از نظر مصرف منابع ، ممکن است کمی بیشتر از Avira باشد .

در هنگام اسکن کامپیوتر ممکن است کمی دچار کاهش سرعت کارایی ویندوزتان شوید. اما از نظر قدرت پاکسازی ویروس در حدی که بتوانید به آن اعتماد کنید هست.

متاسفانه Norton به کشور ایران خدمات نمی دهد لذا جهت ورود به سایت رسمی آن می بایست از گذر از تحریم استفاده کنید.

آنتی ویروس Trend Micro Security

این آنتی ویروس هم رده ی آنتی ویروس کسپراسکای است اما در ایران بین کاربران زیاد شهرتی ندارد. ولی از لحاظ کارایی می تواند با بزرگترین ها رقابت داشته باشد. در قدرت شناسایی و پاکسازی حرفی برای گفتن دارد و از نظر قدرت رقابت با Nod32 می تواند پز کیفیت و سرعتش را بدهد. البته ویژگی های زیادی دارد که بستگی به خودتان دارد کدام را انتخاب و ویژگی هایش را دنبال کنید!

این آنتی ویروس غیررایگان است اما مدت زمانی برای تست کیفیت آنتی ویروس به شما داده خواهد شد.

آنتی ویروس AVG

شاید با آنتی ویروس AVG آشنایی داشته باشید . این آنتی ویروس در ایران از شهرت خوبی برخوردار است . در قبال شهرت خود ، ویژگی ها و امکانات گسترده و سطح بالایی ارائه می دهد .

توانایی حفاظت از داده های کامپیوتر شما توسط این آنتی ویروس بسیار مناسب است و کامپیوترهای خانگی می توانند این آنتی ویروس را بدون هیچ مشکلی استفاده کنند . میزان کاهش سرعت این آنتی ویروس ، بسیار ناچیز است و ممکن است زیاد متوجه تغییری نشوید .

اما گزینه های زیادی پس از شناسایی یک ویروس به شما نمی دهد . در اکثر مواقع تنها راه حل پیشنهادی این آنتی ویروس ، پاکسازی کامل فایل است.

آنتی ویروس Bitdefender

زیاد توجهی به جایگاه این آنتی ویروس نکنید! این آنتی ویروس توانایی رقابت پایاپای با آنتی ویروس Avira و AVG را دارد! در ایران از شهرت متوسطی برخوردار است . کیفیت و قدرت این آنتی ویروس نیز مانند Avira می باشد . می توانید به آن اعتماد کنید .

کاهش سرعت کمی پس از نصب این آنتی ویروس احساس خواهید کرد اما دائمی نخواهد بود . در مواقع اسکن و آپدیت برنامه ، کمی دچار افت سرعت ویندوز خواهید شد .

آنتی ویروس ESET

این آنتی ویروس را دیگر همه می شناسند. البته به اسم NOD32 ! آنتی ویروس متوسطی است و کم حجم . تعداد آپدیت های شناسان ویروس آن (دیتابیس) در روز ممکن است به 4 یا 5 عدد هم برسد . اما محال است شب بخوابید و روز بعد آپدیت نیامده باشد! البته آپدیت های دیتابیس این برنامه تنها در اولین اجرا به بالای 50 مگابایت می رسد ولی از آن به بعد در هر آپدیت ممکن است تنها 500 کیلوبایت نیاز به دانلود باشد.

به Nod32 ، پیر خسته هم می گویند! چرا؟! قدرت شناسایی این آنتی ویروس آنقدر بالاست که ممکن است فایل های سالم را هم ویروس بشناسد! در اسکن های کلی به فایل های Zip و RAR که ممکن است موردی نداشته باشند هم گیر می دهد! بیچاره همیشه بدون عینک اسکن می کند! 😀

اما از نظر سرعت اسکن از Avira و AVG بالاتر است . اگر از شناسایی فایل های نادرست توسط NOD32 بگذریم ، در پاکسازی فایل ها کارایی خوبی دارد.

در نسخه های جدیدتر ، امکانات گسترده ای ارائه داده که بیش از پیش قدرتمندتر شده است . اما هنوز کاربران ایرانی به دلیل سرعت این آنتی ویروس از آن استفاده می کنند نه به دلیل قدرت و کیفیت و کارایی!

دیگر آنتی ویروس ها به دلیل نتیجه ندادن موثر در اینجا معرفی نشده اند اما دلیل بر این نیست که کارایی دیگر آنتی ویروس ها در سطح پایینی قرار داشته باشد .

بسته به نوع حفاظتی که از آنتی ویروستان می خواهید ، باید یکی از آنها را انتخاب کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! نظر شما چیست؟

دیدگاه شما درباره این صفحه چیست؟